REKLAMA

PiS chce ułatwić zmiany w urzędach i samorządach

2016-11-02 04:49
publikacja
2016-11-02 04:49

Prawie pół miliona urzędników czekają w przyszłym roku wielkie zmiany. Nowe przepisy mają sprawić, że szybkie zmiany personalne będzie można przeprowadzić bez konkursów we wszystkich urzędach i samorządach.

fot. Jerzy Dudek / / FORUM

Do końca grudnia rząd zamierza przygotować projekt ustawy o służbie publicznej, który ma ujednolicić zasady zatrudniania i wynagradzania.

Z informacji "DGP" wynika, że projekt ma zawierać propozycję, aby wszystkie stanowiska kierownicze w całej administracji państwowej były obsadzane w trybie powołania i odwołania. Taki system działa już w służbie cywilnej, gdzie zlikwidowano konkursy.

Teraz przyszła kolej na samorządy oraz inne urzędy, które bezpośrednio nie podlegają rządowi. Obecnie obowiązujące regulacje, uniemożliwiające szybką wymianę kadr, były już stopniowo ograniczane przez rządzących - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (73)

dodaj komentarz
~sfgg
Całe rodziny kolesiowsko-urzędnicze stracą wpływy hehe
~jarek
i powstaną pisioro-misiewiczowskie klany
dobra zmiana
~Edaa
Skończy się mafia samorządowa w wielu miejscowościach nareszcie!
~euuu
Brawo! Wreszcie koniec układów koleżków i krętaczy!
~kmnmm
PÓŁ MILIONA URZĘDNIKÓW TO PRZYNAJMNIEJ O POŁOWĘ ZA DUŻO!!! A JAKIE KOLOSALNE KOSZTY! NIC DZIWNEGO ŻE PAŃSTWO SIĘ ZADŁUŻA. TYMI PIENUĘDZMI WESPRZEĆ WSZYSTKICH OBYWATELI, POPRAWIĆ SŁUŻBĘ ZDROWIA, ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA ORAZ WOJSKO! TO ZDECYDOWANIE ZA DUŻA ARMIA URZĘDNIKÓW PRZY INFORMATYZACJI KTÓRA MIAŁA USPRAWNIĆ PRACĘ A ZATRUDNIENIE PÓŁ MILIONA URZĘDNIKÓW TO PRZYNAJMNIEJ O POŁOWĘ ZA DUŻO!!! A JAKIE KOLOSALNE KOSZTY! NIC DZIWNEGO ŻE PAŃSTWO SIĘ ZADŁUŻA. TYMI PIENUĘDZMI WESPRZEĆ WSZYSTKICH OBYWATELI, POPRAWIĆ SŁUŻBĘ ZDROWIA, ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA ORAZ WOJSKO! TO ZDECYDOWANIE ZA DUŻA ARMIA URZĘDNIKÓW PRZY INFORMATYZACJI KTÓRA MIAŁA USPRAWNIĆ PRACĘ A ZATRUDNIENIE WZROSŁO ZAMIAST SPAŚĆ
~bkb2
Doskonałe zagranie PIS... Nie poparli kolejnej kadencji Donka - marionetki Merkel i idola post k () muny w Polsce- .... Teraz zobaczymy ile są warte te układy biurokratów Brukselskich i czy dadzą Donkowi kolejną kadencję w Radzie Europy bez posmarowania komu trzeba .... ?
Tak się plują tam w Brukseli na temat TK w Polsce, Tak
Doskonałe zagranie PIS... Nie poparli kolejnej kadencji Donka - marionetki Merkel i idola post k () muny w Polsce- .... Teraz zobaczymy ile są warte te układy biurokratów Brukselskich i czy dadzą Donkowi kolejną kadencję w Radzie Europy bez posmarowania komu trzeba .... ?
Tak się plują tam w Brukseli na temat TK w Polsce, Tak się plują na temat aborcji i braku przyjmowania uchodźców... Tak się plują na temat blokowania Nord Stream 2 , Tak się plują na temat polityki narodowej prowadzonej podobnie jak na Węgrzech.....Europę czekają zmiany i to głębokie.... Kurtyna zaczyna już opadać....
~kopiejka
ROSJI NA RĘKĘ ROZWALENIE ZGODY EUROPEJSKIEJ
~bkb2
Polacy...!!! Czas zakasać rękawy... i budować nowy kraj w nawiązaniu do II Rzeczpospolitej...Nie wielu nas jeszcze w Polsce to rozumie ale właśnie na naszych oczach dzieje się historia.... Czasami oprócz, Powstań, Wojen i Ludobójstwa, Pogromów, Prześladowań jakich nasz Naród doświadczył w ostatnich 100 latach i swojej wcześniejszej Polacy...!!! Czas zakasać rękawy... i budować nowy kraj w nawiązaniu do II Rzeczpospolitej...Nie wielu nas jeszcze w Polsce to rozumie ale właśnie na naszych oczach dzieje się historia.... Czasami oprócz, Powstań, Wojen i Ludobójstwa, Pogromów, Prześladowań jakich nasz Naród doświadczył w ostatnich 100 latach i swojej wcześniejszej historii, doświadczamy teraz niewidoczne gołym okiem zmiany .... To właśnie po wejściu do EU nasz kraj zaczął się mocno zmieniać, spowodowała to emigracja i przez to przyspieszona edukacja młodszego społeczeństwa, wymieranie ludzi zindoktrynowanych przez k () munistów bez korzeni osadzonych w II RP którzy nie potrafili zrozumieć że Polska była pod potężnym zbrodniczym reżimem... Wraz z trwaniem w EU, otwartością na Świat i upływem czasu te procesy przyspieszają... Co roku umiera w PL ok 400 000 ludzi w 70 % większości zindoktrynowanych przez s () wietów i k () munistów.... którzy zniewoleni nie potrafili myśleć już jak wolni ludzie.... W 2015 roku naród powstał jak z popiołów odrzucając post k () munistyczną gangrenę...Dzisiaj mamy do czynienia z niebywałym zajadłym atakiem ludzi odsuwanych od profitów i pijawki które już po 1945 roku sprzedawały się obcemu najeźdźcy po to tylko aby mieć z tego materialne korzyści i władzę.... Polacy dzisiaj czekają nas nowe wyzwania... Choć gospodarka rozwija się dzięki katorżniczej pracy Polaków budujących własne firmy i odbudowujących pamięć historyczną to mamy do czynienia z potężną machiną medialną antypolską sponsorowaną przez obce Polsce interesy i obce Polsce wartości....Dochodzi do paradoksów takich że zagraniczne firmy i osoby bardziej wierzą w nasz sukces niż my sami gn () jeni przez post k () munę i gangrenę s () wiecką....
~Zawiedziony
Moze i masz racje ale nie z ta władza tymi ludżmi od Jarka po maciarewicza ,szydlo ,czy ziobro te osoby nie wrórzaą dobrej zmiany lecz katastrofę dla polski w kazdym wymiarzę.zmiana tak ,ale nie z tymi ludżmi nie z ta władzą i nie poprzez budowe pseudo -demokratycznych struktur z nadania partyjnego to już przerabialiśmy dziś PiS Moze i masz racje ale nie z ta władza tymi ludżmi od Jarka po maciarewicza ,szydlo ,czy ziobro te osoby nie wrórzaą dobrej zmiany lecz katastrofę dla polski w kazdym wymiarzę.zmiana tak ,ale nie z tymi ludżmi nie z ta władzą i nie poprzez budowe pseudo -demokratycznych struktur z nadania partyjnego to już przerabialiśmy dziś PiS jest jak PZPR i buduje struktury na wzór dyktatury ploretariatu choć do końca to nie to samo ale te same skojarzenia .władza jednej partii ,nieomylna ,stanowiska z nadania ,zamknąć media które żle piszą iitd,Dziekuja z gory nie chcę tago co juz było i się nie sprawdziło co z tego ze teraz nieco przypudrują.
~Huraa
Nareszcie! Jak długo trzeba było czekać aby zacząć likwidować tego rozbuchanego przez PO pasożyta jakim jest administracja w Polsce. Rzesza niewydajnych urzędników, nieprzyjaznych petentowi, robiących swoją prywatę.
I równolegle brać się za upraszczanie, ujednolicanie prawa i konsekwentne jego egzekwowanie.

Ludzie żeby
Nareszcie! Jak długo trzeba było czekać aby zacząć likwidować tego rozbuchanego przez PO pasożyta jakim jest administracja w Polsce. Rzesza niewydajnych urzędników, nieprzyjaznych petentowi, robiących swoją prywatę.
I równolegle brać się za upraszczanie, ujednolicanie prawa i konsekwentne jego egzekwowanie.

Ludzie żeby było lepiej musi być gorzej.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki