REKLAMA

Photon Energy planuje wejść na polski rynek fotowoltaiczny

2020-08-17 07:54, akt.2020-08-17 08:18
publikacja
2020-08-17 07:54
aktualizacja
2020-08-17 08:18
fot. Walter Zerla / Reuters

Photon Energy planuje wejść z usługami na polski rynek fotowoltaiczny - podał Photon w komunikacie.

"Po blisko roku szczegółowej analizy rynku i intensywnych przygotowaniach, Photon Energy wkracza na najszybciej rozwijający się i największy rynek energii słonecznej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej z zamiarem wdrożenia zintegrowanego modelu biznesowego obejmującego cały cykl życia elektrowni PV, jak również wykorzystania szans otwierających się przed segmentem, w którym działa Photon Water" - napisano w komunikacie.

Photon Energy określił Polskę jako najbardziej perspektywiczny rynek energii słonecznej w Europie.

Spółka podała, że dyrektorem odpowiedzialnym za rozwój na polskim rynku będzie Maciej Górski, wcześniejszy członek zarządu m.in. Enea, i prezes PGE Energia Odnawialna.

"Ostatnie lata dynamicznego rozwoju polskiego rynku fotowoltaiki pokazują, że istnieje wiele możliwości biznesowych, zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych graczy" - powiedział Górski cytowany w komunikacie.

"Model biznesowy Photon Energy obejmujący pełen cykl życia elektrowni słonecznej, tj. od nabycia praw do gruntu, przez rozwój projektu, budowę i finansowanie, aż po obsługę i usługi serwisowe świadczone również na rzecz zewnętrznych inwestorów, stanowi wyraźną przewagę konkurencyjną" - dodał.

Photon Energy będzie zarządzać swoją działalnością na polskim rynku poprzez spółkę zależną Photon Energy Polska, z siedzibą w Warszawie, a dodatkowo obecnie uruchamia w Łodzi centrum usług zarządzania i serwisu instalacji fotowoltaicznych.

Photon Energy to notowany na NewConnect od 2013 r. dostawca rozwiązań fotowoltaicznych. Ma swoją główną siedzibę w Amsterdamie oraz posiada oddziały w Europie i Australii. Od jej powstania w 2008 r. firma Photon Energy zbudowała i oddała do użytku na dwóch kontynentach elektrownie słoneczne o łącznej mocy ponad 80 MWp, z czego 60,6 MWp należy do jej portfela własnego.

W lipcu spółka informowała, że złożyła prospekt w związku z zamiarem przejścia na rynek główny GPW.(PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
baterr
"Rok szczegółowej analizy" no no no to chyba nie tylko w urzędach piją za dużo kawki, żeby dość do takiego odkrywczego wniosku i planu.

Powiązane: Fotowoltaika

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki