Pendrive za 1,7 tys. zł "ochroni przed 5G"

2020-06-01 11:28
publikacja
2020-06-01 11:28

Pendrive za ponad 1,7 tys. zł ochroni przed negatywnymi skutkami sieci 5G. Oszuści sprzedają urządzenie, które rzekomo ma tworzyć tarczę przed promieniowaniem elektromagnetycznym.

Oszuści sprzedaja pendrive'y za ponad 1,7 tys. zł / fot. Suwin / Shutterstock

Brytyjska firma sprzedaje „klucze USB”, które chronią przed szkodliwym działaniem sieci 5G, a dokładniej przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Urządzenie kosztuje 283 funty brytyjskie (plus 56,60 podatku Vat), czyli 1723,55 zł w przeliczeniu po kursie z dnia 1 czerwca. Sprawę sprzedaży nagłośniło BBC News, a obecnie bada ją londyńska policja.

Pendrive za ponad 1,7 tys. zł

Oszuści na swoim sklepie internetowym 5gbioshield.com, reklamują urządzenie jako klucz USB, który emituje tzw. tarczę ochronną o średnicy od 8 do 40 metrów. W opublikowanym artykule dziennikarze przytaczają wypowiedzi ekspertów, którzy zgodnie twierdzą, że „klucz USB” działający rzekomo na negatywne skutki to w rzeczywistości zwykły pendrive. Z tym że kosztuje ponad 1,7 tys. zł.

/ https://5gbioshield.com/

- Przegląd właściwości pendrive'a nie wykazał niczego więcej ponadto, czego można by oczekiwać od zwykłego pendrive'a o pojemności 128 MB. Nie byliśmy nawet pewni, czy pamięci 128 MB są nadal w produkcji! - przeczytamy komentarz ekspertów od cyberbezpieczeństwa.

Również na polskich platformach sprzedażowych możemy znaleźć oferty oszustów - Na sprzedaż Modem USB ochronny przeciw promieniowaniu sieci 5G. Modem wyposażony został w 3 odbiorniki sieciowe w nanotechnologii działające do 10 metrów od urządzenia do którego są podpięte - przeczytamy w opisie produktu zamieszczonym na allegro.pl. USB ochronne kosztuje nieco taniej niż brytyjski odpowiedni, a dokładniej 140 zł.

/ Allegro

Również na stronie ebay.pl znaleźć można urządzenie działające ochronnie przeciwko szkodliwemu promieniowaniu sieci 5G. Pendrive ochronny na platformie kosztuje 275 euro, czyli 1216,11 zł w przeliczeniu po kursie na 1 czerwca.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (19)

dodaj komentarz
adam.1983
Ludzie na prawdę w to wierzą ? jak to to na pewno czeka nas wyginięcie z powodu skrajnej głupoty.
159120br
Artykuł jest skopiowany z szacownej BBC, które ma polecenie aby dyskredytować i i zniechęcać do kupienia produktu. Proszę najpierw zapoznać się z obszernymi wynikami badań prof. Lakicevica i Jacgues Bauera na stronie: www.5gbioshied.com w dziale: "Science & Research", które jednak nie interesują dziennikarzy.Artykuł jest skopiowany z szacownej BBC, które ma polecenie aby dyskredytować i i zniechęcać do kupienia produktu. Proszę najpierw zapoznać się z obszernymi wynikami badań prof. Lakicevica i Jacgues Bauera na stronie: www.5gbioshied.com w dziale: "Science & Research", które jednak nie interesują dziennikarzy. Wynalazcy 5Gbioshield podjęli kroki prawne o zwrot utraconych korzyści i praw. Ciemne moce spanikowały, że będzie można ochronić się przed 5G. Skąd trolle wiedzą już z góry że to nie działa.
jes
A zapoznałeś się z podręcznikiem fizyki? Od tego zacznij.
jes
A gdzie znawca, chyba prs ... od gatsów, płaskich ziem i kosmitów. Na pewno zajęty instalacją tych penów :)
old_timer
Cała argumentacja za 5g to internet rzeczy (inteligetna lodówka), większy stream (więcej kretyńskich seriali, ja np zakończyłem je na latach 90), i operacje lekarskie na żywo (słaby argument). Jeśli 90% argumentacji jest tak lipna to może oznaczać tylko jedno - tą rzeczą w ramach internetu rzeczy będziemy my...
jes
5G z Plusa ledwo dogania 3G. Nie martw się.
kkrzyy
A skąd wiecie że nie działa? Ja kupiłem sobie, rodzicom i teściom i nie ma u nas 5G i czujemy się lepiej. Skąd ta fala hejtu? Jeszcze pytanie czy jest taka tarcza w wersji cyfrowej, żeby sobie można pobrać na komputer czy telefon, bez fizycznego nośnika.
piqecici
Ou, chyba nie przeczytales instrukcji. Potrzebujesz 2 takie pendrivy na kazdego czlonka rodziny, inaczej to nie dziala.
I one musza byc tak ustawione zeby to bylo w zgodzie z feng shui.
Mozesz spotegowac dzialanie przez pokropienie, wystarczy jedna mala kropla, jakims srodkiem homeopatycznym.
Pisze to bo nie kazdy to wie
Ou, chyba nie przeczytales instrukcji. Potrzebujesz 2 takie pendrivy na kazdego czlonka rodziny, inaczej to nie dziala.
I one musza byc tak ustawione zeby to bylo w zgodzie z feng shui.
Mozesz spotegowac dzialanie przez pokropienie, wystarczy jedna mala kropla, jakims srodkiem homeopatycznym.
Pisze to bo nie kazdy to wie a w dodatku jest tyle dezinformacji w internecie ze glowa boli.
Ty w kazdym razie razem z rodzina jestescie na dobrej drodze.
pstrzezek
Ja czekam na pendrive który ochroni mnie i rodzinę przed Billem Gates'em
Bo strach z domu wyjść

Powiązane: Budowa sieci 5G

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki