REKLAMA

Pekao na finiszu integracji działalności maklerskiej

2019-06-28 07:50
publikacja
2019-06-28 07:50

Proces integracji działalności maklerskiej w ramach grupy Banku Pekao S.A. wchodzi w końcowy etap. Centralny Dom Maklerski Pekao z końcem sierpnia br. zostanie formalnie podzielony, a w efekcie jego klienci trafią do Domu Maklerskiego Pekao, działającego w strukturach banku.

Pekao na finiszu integracji działalności maklerskiej / fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

26 czerwca 2019 r. zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Banku Pekao S.A. podjęło decyzję o podziale CDM Pekao SA. Oznacza to, że cała działalności maklerska Centralnego Domu Maklerskiego w najbliższych dwóch miesiącach trafi do DM Pekao. Czerwiec jest też ostatnim miesiącem świadczenia usług w ramach obsługi rachunków maklerskich przez DI Xelion. Duża część klientów DI Xelion już dokonała transferu aktywów, a większość z nich wybrała Dom Maklerski Pekao. Kontynuowane są też prace pomiędzy DM Pekao i Pekao Investment Banking nad docelowym modelem współpracy w obszarze instytucjonalnej działalności maklerskiej, które zgodnie z założeniami bank chce sfinalizować jeszcze w br. 

W efekcie integracji dotychczasowi klienci tych trzech podmiotów korzystający z usług maklerskich przejdą pod opiekę Domu Maklerskiego Pekao. Struktury Centralnego Domu Maklerskiego Pekao wejdą w skład DM Pekao i banku. Oznacza to, że utrzymana zostanie obecna obsługa klientów, zarówno w zakresie miejsc obsługi (placówki), jak też kanałów zdalnych (internetowe systemy transakcyjne, infolinia). Docelowy model zakłada, że po zakończeniu procesu integracji działalności maklerskiej w Grupie Pekao, Pekao IB będzie świadczyć usługi w obszarze bankowości inwestycyjnej, a Dom Inwestycyjny Xelion Sp. z o.o.  będzie prowadził działalność skoncentrowaną na usługach pośrednictwa, doradztwa inwestycyjnego oraz oferowania instrumentów finansowych poprzez własną sieć doradców.

Warto wspomnieć, że niezależnie od decyzji Pekao, w czwartek na temat m.in. działalności biur maklerskich wypowiedział się KNF. Od 1 lipca trzeba będzie korzystać z pośredników prywatnych emisji obligacji. Agentem nie będzie mógł być jednocześnie sprzedawca czy biuro maklerskie będące jednostką organizacyjną banku. I o ile do tej pory trend był taki, by działalność maklerską w bankach integrować, o tyle opinia KNF może spowodować, że niektóre podmioty zdecydują się na wydzielenie działalności maklerskiej.

Informacja prasowa/AT

Źródło:
Tematy
Propozycje ugód z wierzycielami… tylko z Programem Ulga od Długu

Propozycje ugód z wierzycielami… tylko z Programem Ulga od Długu

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki