REKLAMA

Klienci Pekao otworzą konto za pomocą selfie w aplikacji mobilnej

2019-04-11 10:30
publikacja
2019-04-11 10:30

Klienci Pekao mogą otworzyć konto za pomocą specjalnej aplikacji, a weryfikacja tożsamości zostaje przeprowadzona online, za pomocą selfie i dowodu osobistego - poinformowali w czwartek przedstawiciele Banku Pekao.

fot. / / Pekao

"Żaden inny bank w Polsce nie oferuje tej możliwości otwierania konta za pomocą aplikacji. To jest proces, który będzie działał we wszystkich systemach, 24 godziny na dobę. Jest to super bezpieczne, z naszego punktu widzenia i z punktu widzenia klienta - rozwiązanie przełomowe" - powiedział prezes Pekao Michał Krupiński na spotkaniu z dziennikarzami.

Bank wprowadził też nowy model dystrybucji terminali płatniczych dla przedsiębiorców. Mogą oni odebrać terminal w oddziale zaraz po podpisaniu umowy z bankiem. "Klient dostaje następnie SMS z kodem aktywacyjnym, który pozwala na aktywację urządzenia i rozpoczęcie akceptacji płatności za pomocą terminala" - przekazał bank. Do tej pory przedsiębiorca po podpisaniu umowy czekał kilka dni na wizytę serwisanta i instalację urządzenia.

Reklama

Bank Pekao, który w 2018 roku otworzył ok. 400 tys. kont osobistych, planuje, że w 2019 roku otworzy ich kilkadziesiąt tysięcy więcej - poinformował prezes banku Michał Krupiński.

„Planujemy otworzyć kilkadziesiąt tysięcy więcej rachunków w 2019 roku” – powiedział Krupiński.

W 2018 roku bank pozyskał 406 tys. rachunków brutto.

Bank poinformował w czwartek o wprowadzeniu możliwości mobilnej weryfikacji tożsamości przy zakładaniu konta osobistego. Pekao podał, że 25 proc. kont „na selfie” zostało założonych poza godzinami otwarcia oddziałów.

„Wierzymy w naszą bankowość, przewagą jest siła aplikacji mobilnej, rośniemy tutaj 50-60 proc. rok do roku. Będziemy jeszcze więcej inwestować w aplikacje mobilną” – powiedział Krupiński.

W czerwcu bank planuje uruchomić taką możliwość weryfikacji dla kont dla mikrofirm.

Pekao ocenia, że planowana restrukturyzacja zatrudnienia przyniesie od przyszłego roku do 100 mln zł rocznych oszczędności - poinformował prezes banku Michał Krupiński.

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
wifi7
W sumie założenie konta w taki sposób nie wydaje się trudne, a nawet wydaje się być dużo szybsze niż tradycyjne rozwiązanie
zuziix
Przede wszystkim duża oszczędność czasu, bo nie trzeba iść do placówki, tylko możesz sobie założyć konto popijając kawę :p
wifi7 odpowiada zuziix
podobają mi się takie opcje dla osob które mają mało czasu albo sa poprostu wygodni :d
zuziix odpowiada wifi7
Oj to na pewno, wygoda przede wszystkim ! Zakładałeś konto w taki sposób ? Wszystko poszło sprawnie ?
wifi7 odpowiada zuziix
tak, obejrzalem w necie tutorial i bez problemu. dodatkowo dostane 200 zl rpemii :)
prezes_jan
W tym zacofanym banku najpierw powinno zostać wprowadzone zamknięcie konta poprzez selfie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki