REKLAMA

PeP po przejęciu NeoTu myśli o kolejnych akwizycjach, chce zostać liderem rynku

2017-06-01 13:40
publikacja
2017-06-01 13:40

Spółka Polskie ePłatności (PeP), której akcjonariuszami są giełdowy Opteam i fundusz Innova, po przejęciu od Kolportera spółki NeoTu, myśli o kolejnych akwizycjach. Tym razem zakup ma umożliwić ekspozycję na segment e-commerce. W ciągu kilku lat PeP chce się stać największym agentem rozliczeniowym na polskim rynku.

"Mamy cel, aby w ciągu najbliższych kilku lat stać się największym i najbardziej kompletnym agentem rozliczeniowym. Chcemy to osiągnąć zarówno drogą rozwoju organicznego, jak i przez akwizycje" - powiedział na konferencji prasowej Janusz Bober, przewodniczący rady nadzorczej PeP.

"Nasz kolejny krok zakłada wejście w rynek e-commerce. Prowadzimy jakieś rozmowy i mam nadzieję, że poinformujemy o czymś nie później niż w ciągu roku" - dodał prezes PeP Janusz Diemko.

W czwartek PeP poinformował, że kupił od Kolportera 100 proc. udziałów w NeoTu, a 1 czerwca NeoTu nabyła odpłatnie zorganizowaną część przedsiębiorstwa Kolporter, na którą składa się Departament Usług Elektronicznych. Jak poinformowali przedstawiciele PeP całkowita wartość transakcji to około 66 mln zł, a źródła finansowania transakcji do środki własne i dług. Docelowa planowana jest fuzja obu firm.

Departament Usług Elektronicznych stanowi część przedsiębiorstwa spółki Kolporter. Jego flagowymi produktami są przede wszystkim wielofunkcyjne terminale dedykowane placówkom handlowym i usługowym, umożliwiające m.in. sprzedaż doładowań do telefonów komórkowych oraz innych doładowań elektronicznych, realizację płatności za rachunki, a także przyjmowanie zapłaty przy użyciu kart płatniczych. Urządzenia DUE obecne są w ponad 25 tys. punktach sprzedaży.

"Nasza łączna liczba terminali po przejęciu to ponad 65 tys., co daje nam trzecią pozycję na rynku za eService i First Data" - powiedział Bober.

"Na koniec 2016 r. w Polsce było około 0,53 mln terminali. Szacujemy, że do 2020 r. ich liczba może wzrosnąć ponad dwukrotnie do około 1,2 mln szt." - dodał. (PAP Biznes)

gsu/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki