Październikowe podwyżki w bankach

To, że banki co rusz zmieniają cenniki, przestaje zaskakiwać klientów. Ci ostatni mogą jedynie zastanawiać się, które usługi podrożeją w następnej kolejności. Mamy odpowiedź: w październiku zmiany dotkną zarówno oferty depozytowej, jak i kredytowej.

Październikowe podwyżki w bankach
Źródło: SXC

Już pierwszego października wchodzą w życie nowe tabele opłat i prowizji oraz oprocentowania w kilku instytucjach: Alior Banku, Banku Millennium, eurobanku, Nordea Banku i Toyota Banku. Na tym się jednak nie kończy. Inne banki zapowiadają na kolejne dni miesiąca mniejsze lub większe zmiany w ofercie.

W  Alior Banku z 5 na 6 zł wzrośnie miesięczna opłata za kartę płatniczą do konta osobistego. Poza tym od klientów, których głównym bankiem nie jest Alior, będzie pobierana opłata w wysokości 3 zł za każdą wypłatę z obcego bankomatu krajowego (innego niż bankomat Alior Banku lub sieci Euronet).

W Banku Millennium z 7 do 7,99 zł wzrośnie opłata za Konto Osobiste. Opłaty za rachunek wciąż będzie można uniknąć, zachowując średnie saldo na poziomie 5000 zł. Wzrośnie również opłata za kartę Millennium Maestro PayPass wydawaną wyłącznie do Konta internetowego - z 4 na 4,99 zł. Bank podniesie również opłaty za przelewy realizowane w placówkach banku. 7,99 zł zamiast 5 zł będą musieli zapłacić posiadacze Dobrego Konta, Konta Osobistego, Osobistego Premium, Student, Junior i Walutowego. W ramach Konta Internetowego przelew dokonywany w placówce podrożeje o 0,99 zł do 9,99 zł. Bank wprowadzi również nowy cennik kart kredytowych.

Eurobank majstruje przy kartach kredytowych i wprowadza wyższe opłaty za przekroczenie limitu kredytowego oraz czynności monitujące.

Bank BGŻ wprowadza do ustalania oprocentowania kart kredytowych system mnożnikowy oparty na stopie lombardowej NBP.

BOŚ wprowadza kolejne zmiany do Konta Bez Kantów. Przestaje premiować wypłaty we własnych bankomatach dokonane kartami innych banków.

Nordea Bank wprowadza zmiany zarówno na korzyść, jak i niekorzyść klienta, doprecyzowuje też różne zapisy. Za 35 zł umożliwia realizowanie zleceń w systemie SORBNET w kwocie niższej niż 1 mln zł. Wprowadza opłatę 0,15 zł za powiadomienia SMS zł. W przypadku kart Visa Electron oraz Instant do rachunku Nordea ogranicza liczbę bezpłatnych wypłat gotówki z bankomatów sieci Euronet – dwie pierwsze zostają bezpłatne, każda kolejna kosztuje 4 zł. W przypadku kart Visa Classic i Gold zmieniają się – tu na korzyść klienta - opłaty za wypłatę gotówki w bankomatach i kasach instytucji krajowych i zagranicznych. W przypadku kredytów znikają przedziały prowizji za różne czynności (opłatę przygotowawczą, prolongatę, podwyższenie kwoty kredytu), a w tabeli pozostaje wyższa wartość (np. zamiast 0,2-3%, jest 3%). Ale ten mechanizm działa również w drugą stronę: z przedziału kwot robi się jedna – np. 250 zł zamiast od 100 do 500 zł za prowizję od aneksu.

W Toyota Banku z 1,25 zł do 2,50 zł wzrośnie opłata za posiadanie dodatkowej karty do konta Osobistego, Hybrydowego i Click, a w koncie Enter z 15 do 30 zł (opłata roczna). Bank podniesie także opłatę za przelew internetowy do urzędu skarbowego z 0,50 zł do 3 zł, a w Koncie Hybrydowym opłaty za przelewy do ZUS-u z 0,50 zł do 3 zł. Opłaty za przelewy zewnętrzne i wewnętrzne, zlecenia stałe i polecenie zapłaty zlecane drogą telefoniczną wzrosną z 2 do 3 zł (w ramach kont Hybrydowego, Click i Enter). Podwyżki wystąpią też w ramach kart kredytowych. Pojawi się warunkowa opłata za wydanie lub odnowienie karty: 60 zł dla kart srebrnych, 120 zł dla złotych. Nie będzie ona pobierana, jeśli klient aktywuje plastik w ciągu 45 dni od daty wydania. W kartach złotych z 4 do 5 zł wzrośnie opłata za obsługę plastiku, jeśli klient nie wykona minimum 4 transakcji miesięcznie.

W kolejnych dniach października zmian spodziewać można się w: Alior Syncu, który podniesie mnożniki, na podstawie których wylicza oprocentowanie w kartach kredytowych oraz kredycie odnawialnym w koncie; PKO Banku Polskim, który zmieni oprocentowanie kont oszczędnościowych; BZ WBK, który zmieni zasady korzystania z usług bankowości elektronicznej, w tym umożliwi korzystanie z usług BZWBK24 w odbiornikach telewizyjnych; Volkswagen Banku, w którym w połowie miesiąca wejdzie w życie nowa tabela opłat i prowizji, a także w Raiffeisen Polbanku, który zapowiada zmiany w hipotekach.

Zuzanna Brud, Bankier.pl

Zuzanna Brud

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~hhok

Dziękuję BANKOM za usługi ... trzeba być biednym bogaczem, żeby ich utrzymywać ... od października oszczędzam w skarpecie i mam ich usługi głęboko w zadzie ....he he :)

! Odpowiedz
0 0 ~online

Dobrze, że człek zajrzał(zalogował się) na swoje konto
i przegląnął dziś "głębiej" wszystkie info, dzięki temu dowiedział się,
że.. od 1.01.2014r. bank będzie chciał ode mnie 5zł.. za prowdzenie 26cyfr..
Podnoszenie jest o tylko ciekawe, że sektor bankowy za 2012r.,
sięgnął po kolejne rekordy zysków...!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~gracz kontowy

Coraz trudniej zarabiać na kontach,,,Na szczęście z pomocą przychodzi konto godne polecenia gdzie można zarobić 700 plz w ciągu roku ...Moja najlepsza trójka :
1) getin up z promocją dla kierowców (ok 50 plz na miesiąc),
2 ) getinonline tanie zakupy ( 10 procentowy money back) ok 50 plz na miesiąc..
3) konto godne polecenia BZ WBK ( 50plz na miesiąc)

BOŚ znacznie spadł ale jeszcze w programie aktywny ROR da się zarobić już niestety tylko kilkanaście plz -bezz karty..

MIlennium od stycznia likwiduje moneybac więc trzeba bdzie zamknąć to konto i przenieść się do alior banku o ile tam utrzymają moneyback...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~rocki

z Get Inem to bym uważał, i przestudiował regulamin a nawet skonsultował z prawnikiem bo może się okazać że nagle konto się zrobi super drogie, a zamknąć nie wolno bez kary przez kilka lat. I jesteś umoczony. Oni tak mają.

! Odpowiedz
0 0 ~zygfryd

załóż konto rozsądne w aliorze – jak przeniesiesz tam swoje wynagrodzenie to dostaniesz zwrot za zakupy spożywcze.

! Odpowiedz
0 0 ~art

Przenoszę się do SKOK-ów

! Odpowiedz
0 0 ~polak

I tak kradna z rzadem.ZUS nie opłcisz bezpośrednio tylko przez Bank.Gazu prądu tez nie tylko przez bank .wynagrodzenie tylko przez bank,niedługo to papieru toaletowego nie kupisz inaczej tylko przez bank i rząd który robi to co każe bank i Balcerowicz........a on musi odejśc jak mówił Endriu

! Odpowiedz
0 0 ~zeneczek

Już niedługo praca w bankowości będzie postrzegana przez innych, jak za komuny praca w "bezpiece" . Wszyscy pracownicy średniego i wyższego szczebla w bankach sami wiedzą doskonale, że się sprostytuowali. Selekcja negatywna gromadzi w centralach "monstra" . Po nieuchronnie zbliżającym się "resecie" tylko decentralizacja może okazać się ratunkiem .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~endi

Od kilkunastu lat istnieje zmowa banków , chyba każdy to widzi za wyjątkiem UOKiK ...

! Odpowiedz
0 0 ~idi

Wy jesteście jacyś niedorozwinięci. Naród Polski. Cały świat przeciwko nim. Dzizas ogarnijcie się !!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne