Październik miesiącem oszczędzania

Dlaczego akurat październik? Nie przyniosły rezultatu moje próby znalezienia odpowiedzi na to pytanie, choć logiczna wydaje się sugestia, że warto oszczędzać choćby na wspaniałe prezenty świąteczne za którymi już wkrótce powinniśmy zacząć się rozglądać.

(YAY Foto)

Oszczędzanie nie powinno być metodą gospodarowania nadwyżki finansowej, ale sposobem życia, zdaje się mówić nasz gość, Michał Szafrański, jeden z największych w polskiej blogosferze autorytetów w tej dziedzinie, czytany przez setki tysięcy internautów.

Kilka, kilkanaście lat temu Polska była liderem rozwiązań bankowości mobilnej i internetowej. Obecnie jesteśmy w ogonie jeśli chodzi o rozwój aplikacji służących do oszczędzania. Czas spojrzeć na nasze telefony i odpowiedzieć na pytanie – jak oszczędzać dzięki tym prostym urządzeniom, co wyjaśni dr Michał Kisiel, analityk portalu Bankier.pl

W Polsce powstanie państwowy fundusz majątkowy wzorowany na norweskim odpowiedniku. Informacja o zamiarze jego powołania to znakomita okazja do rozmowy o tym jak oszczędzają państwa – zarówno te najbogatsze, które mogą pozwolić sobie na odkładanie części zysków ze sprzedaży bogactw naturalnych, jak i te biedniejsze, do których zalicza się Polska. Na to pytanie odpowie Krzysztof Nowak, partner w firmie Mercer.

Oszczędności w firmie kojarzą się przede wszystkim z restrukturyzacją i zwolnieniami. Nasz kolejny gość, psycholog i trener, Krzysztof Tarka, korzystając ze swego bogatego doświadczenia biznesowego opowie o kompetencjach niezbędnych, by koszty trzymać na wodzy zaś zmiany potraktować jako szansę, a nie zagrożenie dla pracowników.

Nasz ostatni dziś gość jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich menedżerów, a jednocześnie człowiekiem o niezwykłej drodze zawodowej. Zaczynał od pracy na czarno w USA, studiował na Harvardzie, był szefem spółek Jana Kulczyka, obecnie jest właścicielem i prezesem klubu Legia. Mnie ciekawiło w jaki sposób Dariusz Mioduski oszczędza w codziennym życiu i jak uczy swoje dzieci racjonalnego wydawania pieniędzy.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

Aby być na bieżąco, skorzystaj z naszej ścieżki RSS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 arystoteles86

Oszczędzanie na czarną chwilę jest kluczowym czynnik zapewnienia sobie bezpieczeństwa finansowego w przyszłości. Ja od jakiegoś czasu również prowadzę swój budżet domowy. Wg. mnie to bardzo ważna czynność, dzięki której mogłem w pewnym momencie zweryfikować czy stać mnie na odejście z korporacji i rozwijać dalej własną firmę. Uskuteczniłem również o tym wpis na moim blogu.
http://piaskownicameksa.pl/oszczedzanie-i-kontrola-wydatkow/
Zachęcam :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 niewierzacyateusz

jak myślisz czemu podpisuję się niewierzący ateusz ? bo staram się nie kierować wiarą w cokolwiek,no czasami sie nie do i trzeba coś na wiarę przyjąć, w dobrą zmianę nie wierzę tylko obserwuję i cieniem po efektach i skutkach , póki co wolę dobrą zmianę

! Odpowiedz
3 2 xyz83

Społeczeństwo jest niestety dobrą zmianą zaślepione. Ludzie dali się kupić za parę groszy i za ładną propagandę. Ktoś jest winny całemu złu, o to ludziom chodziło, to chcieli usłyszeć, ma być krew. Ale to jest walka na górze, my ich nie obchodzimy.
Nie czuję się ani lepszy ani gorszy jak usiłowałeś mi to wpierać, jedziemy na tym samym wózku i przyszłe problemy dotyczyć będą nas wszystkich.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 55 erdwa

Przyjdzie kryzys jaki w Polsce przychodzi permanentnie co 10-20 lat i ten Fundusz zostanie znacjonalizowany i tyle wszystkiego. Nie ufam żadnemu polskiemu rządowi bo jak wielokrotnie udowodniono jeszcze żaden nie oparł si pokusie kradzieży pieniędzy obywateli za które kupowal głosy górników, rolników i innej roszczeniowej bandy.

! Odpowiedz
24 5 xyz83

Nie tylko rząd lubi coś ukraść. Jest tu dużo takich którym pasowałoby okradzenie innych i życie ich kosztem. To oni wybierają osobników pokroju dobrej zmiany.

! Odpowiedz
13 32 niewierzacyateusz odpowiada xyz83

kradną bogaci i nam się opłaci :) wolę dobrą zmianę od reprywatyzacji w warszawskim stylu HGW , od peowskiej luki w VAT itd itp , póki co alternatywy brak

! Odpowiedz
14 10 xyz83 odpowiada niewierzacyateusz

Czy to PO, czy to PIS, różnice są kosmetyczne. Zasadniczo to to samo g...

! Odpowiedz
14 13 erdwa odpowiada niewierzacyateusz

Rydzyk i Kosciól to jeszcze więksi złodzieje nieruchomosci niż te wszystkie mafie w warszawskim ratuszu. Decyzje o złodziejskiej reprywatyzacji wydawał tez ratusz za kadencji Kaczyńskiego i to on o ile mnie pamięć nie myli pościągał do pracy tych urzędników najbardziej umoczonych w aferę.

! Odpowiedz
11 7 erdwa odpowiada erdwa

No prosze.. sprwdzilem. Jakuba R. - aresztowanego pod zarzutem korupcji i nieprawidowości przy reprywatyzacji zatrudniła ekipa Lecha Kaczynskiego w 2006r. Dostał nawet awans po 3 miesiącach. Jakoś za rządów PIS w 2007r luka w VAT nikomu nie przeszkadzała? Mieli 2 lata aby ją zlikwidowac.

! Odpowiedz
7 10 niewierzacyateusz odpowiada xyz83

wiesz xyz zazdroszczę ci :) zawsze i wszędzie możesz narzekać, uważać się lepszego mądrzejszego itd kumasz co mam na myśli :))

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne