REKLAMA

PayU rusza na podbój Ukrainy

2011-11-14 14:00
publikacja
2011-11-14 14:00

Ukraina jest kolejnym punktem na mapie płatności internetowych obsługiwanych przez PayU. Do przekonania ponad 11 mln internautów z tego kraju do bezpiecznych transakcji bezgotówkowych w sieci Spółka wykorzysta doświadczenia z innych rynków Europy Środkowo-Wschodniej.


Działalność na Ukrainie PayU rozpoczyna od obsługi platformy aukcyjnej Aukro, czyli odpowiednika polskiego serwisu Allegro. W kolejnych etapach Spółka przewiduje szybkie powiększanie liczby obsługiwanych klientów w celu osiągnięcia pozycji lidera na tamtejszym rynku płatności internetowych.

– Na Ukrainie musimy przede wszystkim przełamać nieuzasadnioną obawę związaną z płaceniem przed odbiorem towaru. Będziemy pokazywać, że kupowanie w sieci może być dzięki płatnościom internetowym szybkie i bezpieczne – mówi Marcin Jabłoński, CEO PayU S.A.

Ukraina jest już kolejnym europejskim krajem, w którym działa PayU.  Dołączyła do Polski, Czech, Węgier, Rumunii i Rosji.

– Specyfika rozpowszechniania naszych usług na rynkach krajów Europy Środkowo-Wschodniej jest zazwyczaj zbliżona. Kiedyś sytuacja w Polsce wyglądała podobnie jak obecnie na Ukrainie. Dziś natomiast połowa polskich internautów, którzy kupują w sieci, płaci za zakupy wykorzystując różne systemy płatności internetowych, a my obsługujemy 46 proc. tego rynku. Spodziewamy się, że na Ukrainie uda nam się osiągnąć podobny wynik – dodaje Marcin Jabłoński.

Obecnie na Ukrainie zarejestrowanych jest ok 5,5 tys. sklepów internetowych, a rynek e-commerce wzrósł w tym kraju w porównaniu do sytuacji sprzed roku aż o 65 proc.  Te liczby potwierdzają, że przed PayU są tam duże możliwości biznesowe.
  / PayU
Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki