Pawlak zbawi przedsiębiorców?

OPISNowe propozycje ułatwień dla przedsiębiorców zapowiada wicepremier Waldemar Pawlak. W wywiadzie dla "Rzeczpopolitej", minister gospodarki obiecuje przedstawić w najbliższym czasie ustawy, które ułatwią życie głównie małym i średnim firmom.

Waldemar Pawlak proponuje przede wszystkim zmiany w rozliczaniu podatku VAT. Chodzi na przykład o wprowadzenie metody kasowej rozliczania podatku dla firm o obrotach rocznych do 2 milionów euro. Podatek byłby płacony dopiero po uzyskaniu wpływu na konto z wystawionej faktury. Obecnie obowiązek płatności powstaje w momencie wystawienia dokumentu. Minister chce również zablokować możliwość odliczania podatku VAT przez przedsiębiorców, którzy jeszcze nie zapłacili za fakturę.

»Z jakich faktur nie można odliczyć VAT?

Nie wiadomo jeszcze jak na propozycje PSL-u zareaguje minister Rostowski. Premier Pawlak nie ukrywa, że to od decyzji ministra finansów zależy co stanie się z propozycjami zmian. Dodaje jednocześnie, że rząd musi jak najszybciej opracować program pobudzenia gospodarki. Dlatego liczy na zrozumienie i wsparcie Rostowskiego.

Premier Pawlak przyznał, że dotąd w tej kadencji Sejmu rząd niewiele zrobił dla przedsiębiorców. Zapewnił, że podczas obrad rządu sporo się o tym mówi, ale proces podejmowania konkretnych działań jest bardzo długi. Waldmera Pawlak przyznał, że z tego powodu opozycji często udaje się ubiec rząd i zgłosić swoje propozycje.

Wywiad z wicepremierem i ministrem gospodarki - w "Rzeczpospolitej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/jp/kry

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Tomek

Ta zmiana niewiele poprawi.
Gdyby zmniejszył wat do 17 % i obnizył akcyzę na paliwa, to może gospodarka by lekko poszła do przodu.W przeciwnym wypadku bedziemy zmuszeni do życia z handlu chińszczyzną, a nie z produkcji.Tylko jak długo tak pociągniemy ?
Powszechnie wiadomo, że przyjemniej jest handlować, niż brudzić rączki przy maszynach, ale warto porównać sobie w necie zdjecia Warszawy i Szanghaju.
Zostaliśmy w tyle i dopiero będziemy zieloną wyspą jak znikną resztki przemysłu.
Pojawią się za to kobry i makaki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Dubeltowy Półgłówek

Ten artykuł jest jak strzał z dubeltówki. Jedno pociągnięcie cyngla a dwie ustrzelone laurki i nawet cień odpowiedzialniości rozwiał się jak dymek z lufy!
Czy w Sejmie znajdzie się choć kilku chłopa z mniejszym zamiłowaniem do myślistwa?

! Odpowiedz
0 0 ~cd

A pawlaczka dalej w stanach?

! Odpowiedz
0 0 ~cd

to on teraz żniw nie ma???? myślałem że go jużnie ma w polityce....

! Odpowiedz
0 0 ~Wertyu

Taa Pawlak czarodziej. Jak każdy socjalista opowiada bajki, rzuca obietnicami na lewo i prawo byle by poparcie sobie podnieść.
Żaden socjalizm nie zbawi pzredsiębiorców.

! Odpowiedz
0 0 ~polak

Pawlak zbawisz wszystkich jak przeglosujesz skladke KRUS dla wsz obywateli kazdy chce placic 115 zl

! Odpowiedz
0 0 ~polskadogorynogami

Pawlak to cwaniak i uczestnik nocnej zmiany. Nic z tego przedsiębiorcy oczywiście nie będą mieć. Mija 20 lat od tamtych wydarzeń. Czujecie blusa, ruch ludowy z liberałami? Chłopy z kapitalistami? Nie, to tylko w pomrocznej gdzie elyty działają na rozkaz.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne