REKLAMA
Tour de spółki

Paweł Kukiz apeluje ws. odmrożenia branży artystycznej

2020-06-13 07:16
publikacja
2020-06-13 07:16

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz apeluje do wicepremiera ministra kultury Piotra Glińskiego o "odmrożenie" branży artystycznej, festiwali muzycznych oraz o jasne zasady ws. organizacji koncertów. "Krezusi dadzą sobie radę. Chodzi o muzyków, którzy zarabiają w okresie od maja do września" - powiedział PAP Kukiz.

/ fot. Arkadiusz Lawrywianiec / FORUM

Kukiz w rozmowie z PAP zaznaczył, że "podczas gdy dochodzi do odmrażania gospodarki, luzuje się zasady przebywania w miejscach publicznych, a na wiecach politycznych często nie zwraca się w ogóle uwagi na restrykcje, branża artystyczna jest +w zawieszeniu+".

Jak podkreśla, chodzi o "odwieszenie" koncertów, festiwali muzycznych i jasne informacje dotyczące zasad organizacji takich wydarzeń. W tej sprawie Paweł Kukiz razem z posłem Koalicji Polskiej Pawłem Szramką złożył interpelację do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego.

"Krezusi dadzą sobie radę. Mogą sprzedać dom i kupić mniejszy. Chodzi o muzyków, którzy zarabiają w okresie od maja do września, przygrywając krezusom. Ich zarobki muszą im wystarczyć na 12 miesięcy" - uzasadnia swój apel polityk i muzyk.

Kukiz i Szramka w interpelacji pytają szefa resortu kultury, czy ministerstwo zamierza wyjść na przeciw oczekiwaniom przedstawicieli branży artystycznej i doprecyzować w najbliższym czasie zasady powrotu takich wydarzeń jak koncerty oraz festiwale muzyczne, a także, czy w przypadku tego rodzaju wydarzeń zmieniony zostanie przepis mówiący o maksymalnym udziale 150 osób. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
olllo
I co Panie Kukiz jak nie ma Pan szacunku do swojego zdrowia , to niech Pan szanuje innych .A artyści to nie pępek świata wszyscy mają problemy i trzeba sobie radzić .W Polsce nadal bezrobocie , Dla każdego coś się znajdzie .

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki