REKLAMA

Passus "puszczony". Koniec telenoweli z debiutantem

2018-07-30 10:55
publikacja
2018-07-30 10:55

Choć teoretycznie spółka Passus na rynku NewConnect zadebiutowała 17 lipca, aż niemal dwa tygodnie musiały upłynąć, by na jej akcjach została dokonana jakakolwiek transakcja.

/ Passus

We wtorek 17 lipca do obrotu na rynku NewConnect trafiło 71.400 akcji serii B, 63.400 akcji serii D, a także 248.300 akcji serii F Passusa. Spółka zebrała 1,26 mln zł, które - według zapowiedzi - chce przeznaczyć na rozwój systemu do automatyzacji testów wydajności aplikacji www oraz rozwój nowych produktów przez budowę grupy kapitałowej.

Tyle, że wejście do obrotu początkowo było bardzo teoretyczne. Wprawdzie zlecenia można było składać, na rynku nie dochodziło jednak do żadnych transakcji. Spora przewaga popytu sprawiała, że kurs ciągle był równoważony, a Teoretyczny Kurs Otwarcia przez długi czas wskazywał poziom z przedziału 14-15 zł, choć akcje w IPO sprzedawano po 5,07 zł. Warto dodać, że przydzielono jest w styczniu, rozpiętość czasowa też mogła mieć więc wpływ na problemy z dopasowaniem się arkusza.

Passus puszczony. Koniec z telenoweli z debiutantem / Bankier.pl

W praktyce więc do tej pory można było mówić raczej o otwarciu arkusza zleceń, a nie o realnym debiucie. Ostatecznie jednak po dziewięciu suchych sesjach Passus w końcu rzeczywiście zadebiutował na GPW. W poniedziałek 30 stycznia rano jego notowania zostały "puszczone". Pierwsza transakcja odbyła się po 14 zł, kurs jednak szybko skoczył do 15,89 zł. Oznacza to, że względem ceny odniesienia notowania Passusa poszybowały na opóźnionym debiucie w górę aż o 220 proc.

Passus to producent i integrator specjalistycznych rozwiązań do poprawy bezpieczeństwa i wydajności sieci teleinformatycznych. Oferta spółki obejmuje rozwiązania i aplikacje do monitorowania i rozwiązywania problemów z wydajnością sieci oraz aplikacji i rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT (m.in. do wykrywania podatności, ochrony przed wyciekiem danych i dokumentów, zabezpieczenia sieci), systemy zabezpieczające przed oszustwami i nadużyciami finansowymi w instytucjach finansowych (tzw. systemy antyfraudowe).

AT

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
leksiu92
Przestańcie opowiadać bajki!!!!
Gadajcie czemu nie informowaliście o tym wcześniej a dopiero po fakcie?!

Co na tej gieldzie sie dzieje? Co to za blokada informacyjna... Co sie dzialo na akcjach np. lotosu prze dostatnim komunikatem. Cos tu jest chyba troche nie teges !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki