REKLAMA

Partex podpisał list intencyjny z firmą Doellken

2010-11-04 15:28
publikacja
2010-11-04 15:28
Partex, notowany na NewConnect producent i dystrybutor podłóg, drzwi, okładzin ściennych i profili, podpisał list intencyjny z firmą Doellken, wchodzącą w skład międzynarodowego koncernu Surteco SE, dotyczący uzgodnienia warunków objęcia akcji nowej emisji Parteksu - poinformował Partex w komunikacie.

"Przedmiotem listu intencyjnego jest zobowiązanie się stron do prowadzenia negocjacji zmierzających do uzgodnienia warunków objęcia akcji nowej emisji Spółki przez Doellken. W oparciu o postanowienia przedmiotowego listu intencyjnego strony prowadzić będą negocjacje zmierzające do uzgodnienia warunków, na jakich Doellken obejmie akcje w kapitale zakładowym spółki reprezentujące nie mniej niż 5 proc. i nie więcej niż 20 proc. kapitału zakładowego" - napisano w komunikacie.

Negocjacje powinny zostać zakończone do 31 stycznia 2011 roku.

Surteco jest światowym liderem wśród dostawców technologii powierzchniowych w zakresie ozdobnych folii i obrzeży opartych na wysokiej technologii.

"Zdaniem zarządu Parteksu cel inwestycji i strategiczne plany Doellken wobec spółki są zbieżne z interesem spółki, przy czym Doellken deklaruje wsparcie dla realizacji dotychczasowej strategii spółki oraz dla realizacji jej planów rozwojowych. W ocenie zarządu ewentualna inwestycja kapitałowa w spółkę dokonana przez podmiot z grupy Surteco SE znacząco wzmocni pozycję rynkową Parteksu, a tym samym umożliwi skuteczniejsze budowanie rozpoznawalnej na polskim rynku marki, zwiększenie liczby dużych zamówień oraz inwestycje w rozwój nowych produktów" - napisano w komunikacie.

Doellen jest obecnie jednym z większych dostawców spółki.

"Zainteresowanie inwestycją wyrażone przez Doellken świadczy - w ocenie zarządu Parteksu - o dokonaniu pozytywnej oceny przez potencjalnego inwestora sytuacji i perspektyw rozwoju spółki. W ocenie zarządu Parteksu jest to pozytywny sygnał dla rynku, a samej spółce powinno zapewnić gwarancję szybszego rozwoju w związku ze wzrostem rozpoznawalności i wsparciem technologicznym" - napisano w komunikacie.
Źródło:PAP
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki