REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Paczkomaty mnożą się w niekontrolowany sposób

2020-12-21 08:35
publikacja
2020-12-21 08:35
Paczkomaty mnożą się w niekontrolowany sposób
Paczkomaty mnożą się w niekontrolowany sposób
/ Puls Biznesu

Przed ustawianymi gdzie popadnie paczkomatami wiją się kolejki, a furgonetki kurierów rozjeżdżają trawniki i chodniki. W pandemicznym roku wszyscy chcą, żeby zakupy przyszły do nich - czytamy w poniedziałkowej "Gazecie Wyborczej".

W poniedziałkowym wydaniu "Gazeta Wyborcza" podkreśla, że podczas tegorocznego przedświątecznego apogeum zakupowego handel przeniósł się w większym stopniu do internetu. Dziennik zauważa przy tym, że paczkomaty pojawiają się w Warszawie w najmniej spodziewanych miejscach.

"Są miejsca, gdzie lokalizowanie paczkomatów bywa rażące" - przyznał cytowany przez gazetę Wojciech Wagner, wicedyrektor biura architektury, odpowiedzialny w mieście za estetykę. Jak wskazano, żoliborscy radni pytali go, czy ratusz ustalił jakieś zasady w tej sprawie. W odpowiedzi usłyszeli, że urzędnicy nie mają żadnego wpływu na uruchamianie paczkomatów na terenach prywatnych czy spółdzielni mieszkaniowych.

"GW" wskazała też, że raport na temat "Dzikiej logistyki miejskiej" opublikowało właśnie stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. "Jego autorzy zauważają, że mieszkańcy największe skutki odczuwają na tzw. ostatniej mili, czyli pomiędzy lokalnym centrum dystrybucji a punktem odbioru. Kurierzy zatrzymują się +na chwilę+ na trawniku, chodniku, w zatoczce przystankowej, zbyt blisko skrzyżowań, czy przejść dla pieszych, gdzie ograniczają widoczność. Porzucają swoje dostawczaki i biegną do odbiorcy z towarem" - czytamy.

Jak podał dziennika, w raporcie MJN społecznicy "zarzucają Zarządowi Dróg Miejskich, że lekką ręką przyznaje przepustki na wjazd do centrum dla dużych pojazdów - dostało je aż 95 proc. wnioskodawców". "Korzystają głównie duże sieci handlowe. Temat logistyki miejskiej w stolicy Polski właściwie nie istnieje" - alarmuje stowarzyszenie cytowane przez "GW".

"Choć paczkomaty mnożą się teraz w niekontrolowany sposób, Miasto Jest Nasze podkreśla, że to i tak najlepsza forma ostatecznego odbioru przesyłek przez mieszkańców. Jednak zdaniem społeczników własną sieć takich punktów konkurencyjną dla prywatnych powinien stworzyć samorząd" - czytamy w dzienniku.(PAP)

mm/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (16)

dodaj komentarz
jes
Poczta otwiera swoje to trzeba zgnoić prywatną konkurencję. Pisosocjalizm działa.
antek10
Zaraz wprowadza podatek na paczkomaty
potiomkin
Zacznijmy od tego, że paczkomaty są samowolą budowlaną wg wyroku SA w Łodzi. Po drugie, korzystanie z usług wątpliwej firmy z powiązaniami z kapitałem zagranicznym jest nieetyczne. Dlaczego nie damy zarobić naszemu narodowemu operatorowi - Poczcie Polskiej?
killgore
Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zamawiał paczki i odbierał na narodowej poczcie wśród straganów z różańcami, naszym dziennikiem, gościem niedzielnym i przepisami siostry Pelagii. No i przy okazji posłuchasz od emerytów w gigantycznej kolejce, jak to należy zabrać złodziejom i jak im się poprawiło za Jarka. Ale Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zamawiał paczki i odbierał na narodowej poczcie wśród straganów z różańcami, naszym dziennikiem, gościem niedzielnym i przepisami siostry Pelagii. No i przy okazji posłuchasz od emerytów w gigantycznej kolejce, jak to należy zabrać złodziejom i jak im się poprawiło za Jarka. Ale lemmingi korzystające z internetu niech robią co chcą i nie zarażają się z tobą w kolejce covidem, OK?
andregru
A dlaczego poczta nie stawia paczkomatów tylko trzeba stać przed jej punktami w tasiemcowych kolejkach ?
piotr76
Jedyny sens odwiedzenia placówki PP to pokazanie dzieciom, jak wyglądały kolejki i obsługa za komuny.
polak1978
"Jednak zdaniem społeczników własną sieć takich punktów konkurencyjną dla prywatnych powinien stworzyć samorząd" - czytamy w dzienniku."
- Jakież to proste, prawda ?
karbinadel
"zdaniem społeczników własną sieć takich punktów konkurencyjną dla prywatnych powinien stworzyć samorząd" - co za bzdura. Poza tym myślałem, że czas komitetów blokowych już minął?
opo2
Uważam, że działacze "Miasto Jest Nasze" zbyt dosłownie wzieli sobie do serca nazwę swojej organizacji.
Generalnie czepiają się wszystkiego co się w mieście rusza, najlepiej zamknąć, ogrodzić, postawić zasieki.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki