Paczki z Chin trafią do celnika

W Lublinie uruchomiony zostanie nowy oddział celny, który skupi się na kontroli coraz liczniej napływających przesyłek z Chin – informuje „Rzeczpospolita”.

Paczki z Chin trafią do celnika
Paczki z Chin trafią do celnika (FORUM)

Ministerstwo Finansów wiosną zapowiedziało prace nad uszczelnieniem systemu i nowy oddział w Lublinie jest jednym z zaproponowanych rozwiązań. – Bezpośrednim powodem podjęcia decyzji było rozpoczęcie przez Pocztę Polską współpracy z chińskim operatorem pocztowym w zakresie obsługi przesyłek pocztowych transportowanych w kontenerach drogą kolejową przez Małaszewicze do Lublina – wyjaśnia resort.

Obecnie w Polsce działają tylko trzy oddziały celne: w Pruszczu Gdańskim, Warszawie i w Zabrzu. Nowy oddział w Lublinie może ruszyć nawet w listopadzie. W założeniach ma zostać utworzonych tam 35 etatów.

Import z chińskich serwisów internetowych jak np. Aliexpress to już „problem” dla całego świata. Operatorzy w krajach zachodnioeuropejskich stracili z tego tytułu 1,3 mld euro, a Stany Zjednoczone zapowiedziały, że wyjdą ze Światowego Związku Pocztowego, w ramach którego realizowana jest współpraca między administracjami pocztowymi oraz operatorami świadczącymi usługi pocztowe. Protestują również polscy sprzedawcy i dystrybutorzy, dla których nieoclone przesyłki są nieuczciwą konkurencją.

JK

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 25 grzegorz53

Jak to nieuczciwa konkurencja? Dlaczego Polak ma nie konkurować z Chińczykiem?

! Odpowiedz
29 31 salomonwroclawski

już Ci wyjasniam ja kupuje rzecz za 30zł płace ,1,50zł cła, (30zł+1,5zł)-1,23zł vat = 38,75zł do tego koszty odprawy celnej itd, żeby co kolwiek zarobić musze sprzedać rzecz za 50zł, chińczyk moze sprzedawać za 40zł towar bo wyśle listem rzecz nie zapłaci cła, odprawy celnej, vatu, zablokuje mnie cenami, to jest nieuczciwa konkurencja

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
28 12 salomonwroclawski odpowiada salomonwroclawski

jednym słowem polski przedsiębiorca, traci skarb państwa, zyskuje chińczyk, co prawda polak konsument też ale więcej to się odbije na nim saldo społeczeństwa polskiego jest bardziej na minusie

! Odpowiedz
4 23 shiver5 odpowiada salomonwroclawski

Zapomniałeś o jednej sprawie. Konsument zyskał dychę.

! Odpowiedz
3 1 luckow

Bo w Polsce są potrzebne towary GATUNKOWE ,a Chińskie za takie nie uchodzą .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne