REKLAMA

Pacjenci zostaną zbadani wirtualnie

2015-09-10 04:39
publikacja
2015-09-10 04:39

NFZ rusza z pilotażowym programem telemedycznym. Zdalnie obsługiwali nas będą kardiolodzy i geriatrzy.

/ fot. diego_cervo / YAY Foto

W czasie wizyty u lekarza rodzinnego wyniki badań kardiologicznych na bieżąco będą konsultowane ze specjalistą od chorób serca. Ale nie będzie go w gabinecie - konsultacja odbędzie się za pomocą łączenia wideo. A w jej efekcie kardiolog będzie mógł zalecić dalsze badania lub leczenie - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

To nie science fiction - tak wkrótce będą wyglądały wizyty w części gabinetów w Polsce - wskazuje "DGP", wyjaśniając, że jeszcze we wrześniu ma ruszyć pilotaż programu. Pierwszeństwo na razie będą mieli mieszkańcy wsi w 5 województwach - mazowieckim, podlaskim, lubelskim, śląskim i opolskim. A za telemedycynę zapłaci NFZ.

Jak przekonuje Ministerstwo Zdrowia na wprowadzeniu telekonsultacji pacjenci mają skorzystać realnie: nie będą szukać specjalisty, czekać w kolejce, płacić za dojazd. Dlatego właśnie - jak tłumaczy szef MZ Marian Zembala - w pierwszej kolejności telemedycyna zagości wśród mieszkańców wsi. By wyrównać ich szanse w dostępie do leczenia specjalistycznego. (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~dsd
co najmniej połowa wizyt w prywatnych gabinetach jest wirtualna po za jednym - opłata jest całkiem realna
~jaro
Wirtualnie to jesteśmy badani od kilku lat

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki