REKLAMA

PZ Cormay zrezygnował z prac nad analizatorami Hermes i BlueBox

2021-05-07 17:04
publikacja
2021-05-07 17:04
PZ Cormay zrezygnował z prac nad analizatorami Hermes i BlueBox
PZ Cormay zrezygnował z prac nad analizatorami Hermes i BlueBox
fot. Marek Wiśniewski / / FORUM

PZ Cormay zrezygnował z dalszych prac rozwojowych nad analizatorami Hermes i BlueBox - poinformowała spółka w komunikacie. Powodem decyzji były przedłużające się, o trudnym do określenia horyzoncie czasowym, prace nad wdrożeniem analizatorów do produkcji i sprzedaży.

W opinii zarządu PZ Cormay przedłużanie prac nad analizatorami powodowało zwiększone ryzyko nieosiągnięcia w przyszłości przychodów pokrywających nakłady już poniesione oraz konieczne jeszcze do poniesienia, m.in. na dostosowanie analizatorów do rosnących wymagań rynkowych.

Dodatkowym czynnikiem zwiększającym ryzyko nieosiągnięcia zakładanych celów technicznych oraz wydłużenia czasu wprowadzenia analizatorów na rynek jest pandemia COVID-19. W opinii zarządu, sytuacja służby zdrowia w Polsce oraz na świecie ma negatywny wpływ na harmonogram i przebieg prac walidacyjnych, w tym dostępność miejsc odpowiednich do walidacji zewnętrznej i dostępność próbek krwi pacjentów wykorzystywanych do testowania oraz rozmowy handlowe.

Decyzja o zakończeniu prac nad projektami Hermes i BlueBox nie będzie miała negatywnego wpływu na osiągnięte w 2020 i 2021 r. wyniki. Spółka w latach 2018-2019 dokonała już odpisów na całość nakładów poniesionych w ramach projektów Hermes i BlueBox, a ponoszone od początku 2020 r. koszty prac rozwojowych dotyczące tych analizatorów rozpoznawane były jako koszty okresu w pozycji pozostałych kosztów operacyjnych. (PAP Biznes)

pr/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
mgs3
Blue box-to tym zwodzili inwestorów od dekady? Total FIZ inwestuje w jakieś ściemy, a potem opyla to przed fatalnymi info. To takie etyczne

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki