REKLAMA

PZ Cormay złożył wniosek do KNF ws. oferty publicznej kierowanej do akcjonariuszy Orhp,e

2016-12-13 17:28
publikacja
2016-12-13 17:28

PZ Cormay złożył do KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego sporządzonego w związku z ofertą publiczną 16.695.541 akcji serii L, kierowaną do akcjonariuszy spółki Orph,e - podała grupa we wtorkowym komunikacie.

Oferującym jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

8 września podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia PZ Cormay akcjonariusze przegłosowali emisję do 16,7 mln akcji serii L, które zostaną zaoferowane akcjonariuszom spółki Orphee. Dzień później PZ Cormay poinformował, że chciałby zaoferować swoje papiery akcjonariuszom Orhp,e w drugim kwartale 2017 roku.

Jak wcześniej podawano, zarząd spółki ustalił wycenę jednej akcji Orphee według wartości godziwej na 2,59 zł. Zgodnie z przyjętym parytetem wymiany 1 akcja Orphee ma uprawniać do objęcia 0,80 akcji Cormay.

PZ Cormay jest znaczącym akcjonariuszem notowanego na NewConnect Orphee, a jednym z głównych akcjonariuszy obu spółek jest fundusz Total FIZ.

Emisja związana jest z sygnalizowanymi wcześniej przez Cormay planami przejęcia pełnej kontroli nad szwajcarską spółką zależną. To element realizowanego od końca 2015 r. programu, który ma uporządkować grupę, osiągnąć synergie kosztowe i przywrócić rentowność całej grupie. (PAP)

sar/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki