REKLAMA

PPP nie tylko dla gigantów

2014-07-25 04:34
publikacja
2014-07-25 04:34
PPP nie tylko dla gigantów
PPP nie tylko dla gigantów
fot. Thinkstock / / Thinkstock

Ciekawe okazje na przedsięwzięcia w formule PPP przechodzą małym firmom koło nosa, bo nie widzą w tym interesu - donosi "Puls Biznesu".

W projektach opierających się na formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) biorą udział przede wszystkim duże firmy. Według specjalistów z tej branży, to mogą być dobre biznesowe okazje również dla mniejszych podmiotów.

"Tym bardziej że większość ogłoszeń dotyczy projektów o wartości w przedziale od kilku do 20 mln zł" - zauważa Małgorzata Okularczyk, członek zarządu Collect Consulting.

Ponadto partnerstwo publiczno-prywatne wiąże się z co najmniej kilkunastoletnią pewnością stałego dopływu gotówki w przypadku umowy z opłatą za dostępność, którą zapewniają podmioty publiczne.

"Skala zysku zależna jest od wywiązywania się z przyjętych wobec strony publicznej zobowiązań oraz z elastyczności działań w obszarze dozwolonej działalności komercyjnej" - twierdzi Bartosz Korbus, ekspert Instytutu PPP.

Jak podkreślają eksperci, PPP warto się jednak zainteresować. "Ten rynek ruszy, bo finansowanie z Unii będzie coraz niższe, podobnie jak możliwości kredytowe podmiotów publicznych" - twierdzi Małgorzata Kuś-Konieczna, odpowiadająca za PPP w PARP. (PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Andre2
Witam serdecznie, zostałem zmuszony do wymiany modułu wyświetlacza. http://www.modulyhmi.pl/picadillo.html trafiłem na coś takiego, a nie chce przepłacać, wszystko wydaje się dość warte swojej ceny, ale czy ktoś z was ma doświadczenie z tym?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki