REKLAMA

PP Porty Lotnicze wydłużają zapisy w wezwaniu na akcje Baltony do 26 lutego

2020-01-24 17:22
publikacja
2020-01-24 17:22

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze ponownie wydłużyło zapisy w wezwaniu do sprzedaży 100 proc. akcji Baltony, do 26 lutego - poinformowało Biuro Maklerskie PKO BP, pośredniczące w wezwaniu.

/ Materiały dla mediów

Wzywający wyjaśnił, że wydłużenie zapisów wynika z faktu, iż w terminach określonych wcześniej w wezwaniu nie ziścił się żaden z warunków wezwania, a w szczególności nie uzyskano zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie bezpośredniej kontroli nad spółką poprzez nabycie nie mniej niż 66 proc. akcji, ani nie upłynął ustawowy termin na wydanie takiej decyzji.

W połowie października Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze ogłosiło wezwanie do sprzedaży 100 proc. akcji Baltony, po cenie 6,95 zł za akcję.

Zapisy w wezwaniu przyjmowane były od 6 listopada i miały trwać do 5 grudnia 2019 roku. Potem wydłużono je do 24 stycznia.

Na dzień ogłoszenia wezwania, wzywający ani podmioty od niego zależne, ani podmiot wobec niego dominujący nie posiadały akcji Baltony.

Wcześniej Baltona poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej, na mocy której jej główny udziałowiec, firma Kempley z grupy Flamingo, sprzeda wszystkie posiadane akcje Baltony na rzecz PPL. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki