REKLAMA

Porty Lotnicze kupiły w wezwaniu akcje Baltony

2020-03-02 12:42
publikacja
2020-03-02 12:42

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze kupiło w ramach wezwania 10.543.286 akcji Baltony - poinformowało Biuro Maklerskie PKO BP, pośredniczące w wezwaniu.

/ Materiały dla mediów

W połowie października Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze ogłosiło wezwanie do sprzedaży 11.256.577 akcji, stanowiących 100 proc. akcji Baltony, po cenie 6,95 zł za akcję.

Na dzień ogłoszenia wezwania, wzywający ani podmioty od niego zależne, ani podmiot wobec niego dominujący nie posiadały akcji Baltony.

Wcześniej Baltona poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej, na mocy której jej główny udziałowiec, firma Kempley z grupy Flamingo, sprzeda wszystkie posiadane akcje Baltony na rzecz PPL.

Pod koniec lutego BM PKO BP poinformowało o ziszczeniu się warunków w wezwaniu na akcje Baltony, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze nabędzie akcje spółki.

Spełniły się warunki dotyczące złożenia w ramach wezwania zapisów na co najmniej 7.429.340 akcji, czyli co najmniej 66 proc. ich ogólnej liczby, zawarcia z wzywającym umowy gwarancyjnej oraz podjęcia przez walne zgromadzenie spółki uchwały w przedmiocie odwołania wszystkich członków rady nadzorczej spółki oraz powołania do składu rady nadzorczej osób wskazanych przez wzywającego.

O spełnieniu się warunku dotyczącego zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad spółką Baltona informowała 21 lutego. (PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki