REKLAMA

PO składa projekt uchwały ws. powołania komisji śledczej ds. GetBack

2018-05-30 12:49
publikacja
2018-05-30 12:49

Klub PO złoży w środę projekt uchwały Sejmu ws. powołania komisji śledczej ds. GetBack - poinformował szef klubu PO Sławomir Neumann. To wielka afera finansowa spółki, nad którą parasol ochronny trzymały obecne władze - mówił Neumann.

fot. Adam Chelstowki / / FORUM

"Ta komisja ma wyjaśnić wielką aferę finansową, która wstrząsa obecnie rynkiem finansowym. Straty mogą przekraczać 2,5 miliarda złotych, poszkodowanych może być 30 tysięcy osób, które kupowały obligacje firmy GetBack" mówił Neumann.

Dodał, że spółka była partnerem imprez, w których brały udział najważniejsze osoby w państwie, m.in premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Gowin, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński. Szef klubu PO wyraził pogląd, że obecne władze rozpostarły parasol ochronny nad GetBack, co paraliżowało działalność służb specjalnych i Komisji Nadzoru Finansowego nad spółką.

Platforma chce, by Sejm zajął się projektem w sprawie powołania komisji śledczej już na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

Spółka GetBack zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami. Ze wstępnego sprawozdania finansowego grupy Getback wynika, że jej strata netto wyniosła w 2017 roku ok. 1,33 mld zł wobec 200 mln zł zysku w roku 2016. Wcześniej spółka podawała, że szacunkowa skonsolidowana strata netto za rok 2017 wyniesie ok. 1,2 mld zł.

Prokuratura Krajowa prowadzi obecnie, po zawiadomieniach Komisji Nadzoru Finansowego, śledztwo w sprawie GetBack. Chodzi o wyrządzenie szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenie ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro informował w ubiegłym tygodniu, że w Prokuraturze Krajowej powstał zespół, który ma zbadać sprawę GetBack. (PAP)

autor: Marta Rawicz

mkr/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
pytek21
Precz z PO. Tylko by kawę chcieli i pokazać parę gąb w tv. Te komisje d to bzdura

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki