PO chce podwyższyć świadczenia rodzinne

Wzrost świadczeń rodzinnych dla osób na urlopach wychowawczych. Proponuje to Platforma Obywatelska. Klub złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych.

PO chce podwyższyć świadczenia rodzinne (Thinkstock)

Jak tłumaczyła podczas konferencji prasowej posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, świadczenia mają wzrosnąć o 200 złotych na każde urodzone dziecko. W przypadku sprawowania opieki nad dwójką dzieci, świadczenie to będzie wynosiło 600 złotych, kiedy będzie to troje dzieci do lat pięciu, świadczenie będzie wynosiło 800 złotych.

Obecnie świadczenie rodzinne, które dostają osoby będące na urlopach wychowawczych wynosi 400 złotych. Marzena Okła-Drewnowicz wyjaśnia, że dla rodzin z jednym dzieckiem finansowanie to pozostanie na obecnym poziomie. Wyjaśniła, że kiedy matka będzie na urlopie wychowawczym i w tym czasie urodzi kolejne dziecko, jej dotychczasowe świadczenie rodzinne będzie podwyższone automatycznie.

Posłanka poinformowała, że szacunkowy koszt wprowadzenia ustawy to 46 milionów złotych rocznie.

IAR/Naukowicz/jp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~andrea

Myślę ,iż szkoda energii na komentarz ! Kiedy partie polityczne przestaną robić bzdurne kroki i uprawiać zaorany ugór !? Pani Premier , spokojnie i systematycznie , rzetelnie i skutecznie !

! Odpowiedz
0 1 ~azaz

Znowu odgrzewają stary kotlet ! Ciekawe czy znajdą się jeszcze naiwniacy, którzy po raz kolejny uwierzą w POwskie obiecanki a później też po raz kolejny zostaną wyciulani !

! Odpowiedz
1 1 ~GOLDAMEIR

oj znajda się a już wielu z nich wcześniej zagłosuje na swojego kata , który poparł podniesienie wieku emerytalnego i co i nic.

! Odpowiedz
0 6 ~lol3

PO chce przed wyborami zrobić tyle rzeczy, że im na to braknie nawet trzech następnych kadencji. Niedobrze mi się robi na myśl o tym ile ludzi wierzy w te bajki

! Odpowiedz
0 3 ~wer

Sondaże spadają. Do wyborów PO będzie przemawiać ludzkim głosem po wyborach wszystko wróci do normy. Tylko głosować na PO.

! Odpowiedz
0 3 ~GOLDMAN

Ewa przyklepie teraz wszystko ci dwaj panowie janusz i vincenty podpowiadacze kaza jej na wszystko sie zgadzac i wystawiac rachunek do zaplacenia po wyborach

! Odpowiedz
1 5 ~Dżejms

Wybory za pasem czy co? Ale ważne że dla naszego dobra podwyższą zaraz wiek emerytalny do 90-tki. Głosować!

! Odpowiedz
1 0 ~endi

nie podwyższą - ludzie tak długo nie żyją ...

! Odpowiedz
0 14 ~Morf

OOO, fajnie!! "Podwyższyli" już chyba kwotę wolną od podatku!! Teraz znów opowieść o nowej gwiazdce wigilijnej!

! Odpowiedz
1 20 ~wg

A może wystarczy podnieść kwotę wolną od podatku lub/i zmniejszyć podatki? Za prosto???

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne