REKLAMA

PO IG 8.1: znaleziono słaby punkt przedsiębiorców

2011-04-18 15:58
publikacja
2011-04-18 15:58
Już niebawem, a dokładnie 9 maja 2011 roku rozpoczęty zostanie jedyny w tym roku konkurs  w ramach działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” PO IG. 18-go kwietnia PARP podał do wiadomości szczegółowe zasady dotyczące naboru, tj. terminy, miejsce i sposób złożenia wniosku, natomiast kryteria oceny złożonych wniosków pozostały bez zmian. Czyli nadal młodzi przedsiębiorcy (prowadzący działalność krócej niż 12 miesięcy), którzy marzą o dotacji do swojego pomysłu muszą napisać projekt, który będzie innowacyjny a przy tym spełni całą listę wymagań PARP.

Podczas ostatniego konkursu, zorganizowanego przez PARP między 30 lipca a 30 września 2010 roku, zostało złożonych 1850 wniosków, z czego jedynie 160 dostało dofinansowane. Oznacza to zatem, że różnica między złożonymi a dofinansowanymi wnioskami wynosi 1690. Zakładając, iż przedsiębiorcy uczą się na swoich błędach wytkniętych im przez PARP po ostatnim konkursie, podczas tego złożą bardziej skomplikowane, dłuższe i dopracowane merytorycznie wnioski. Oczywiście zakładając, że tym razem uda się zdobyć dofinansowanie.

Myślisz o własnej firmie?

www.MamBiznes.pl

Ten portal dostarczy Ci bezpłatnej, fachowej i kompleksowej wiedzy na temat zakładania i prowadzenia własnej firmy.


 
Jak wyjaśnia PARP, w poprzednim konkursie przyczyną odrzucenia tak sporej liczby wniosków nie były błędnie przyjęte założenia dotyczące modelu biznesowego projektu, lecz sposób prezentowania wszelkiego rodzaju danych w dokumentacji aplikacyjnej. Jak uważają, kwestia spójności i adekwatnego opisu jest tu szczególnie istotnym elementem, gdyż to kryterium wpływa na ocenę wniosku. Dodatkowo dochodzą jeszcze inne kryteria wymienione w „Przewodniku po kryteriach wyboru finansowanych operacji w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013”. W przypadku nie spełnienia któregokolwiek z wymienionych w dokumencie kryteriów, projekt nie będzie podlegał decydującej ocenie i zostanie odrzucony.

"Poza kryteriami, kto może ubiegać się o dofinansowanie, mamy jeszcze szereg kryteriów dotyczących samego projektu. Nie spełnienie któregokolwiek z nich może poskutkować nie otrzymaniem dofinansowania lub nawet odrzuceniem projektu podczas formalnej oceny. Przystępując więc do planowania projektu pamiętajmy o kwestiach podstawowych tj. projekt musi być realizowany nie dłużej niż 24 miesiące na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, jego rozpoczęcie musi nastąpić po dniu złożenia wniosku o dofinansowanie oraz przede wszystkim projekt musi dotyczyć realizacji w pełni automatycznej e-usługi. Dodatkowo przedsiębiorcy muszą w projekcie uwzględnić kryterium innowacyjności, modelu biznesowego, rentowności, poprawności projektowanej dokumentacji oraz określić zakładane wskaźniki projektu i rezultaty e-usługi" - informuje Karolina Wechman, specjalista ds. funduszy UE w Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz.


/www.kdg.waw.pl

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki