REKLAMA

PKP Intercity rozszerza połączenia z Ukrainą

2017-06-08 08:30
publikacja
2017-06-08 08:30

11 czerwca PKP Intercity uruchomi kolejne połączenie na Ukrainę. Umożliwi podróżnym bezpośredni dojazd z Chełma do Kowla. Pociąg kursować będzie codziennie, natomiast cena biletu za przejazd na całej trasie wyniesie ok. 25 zł.

PKP Intercity w ramach współpracy z Kolejami Ukraińskimi od czerwca br. zaoferuje pasażerom rozszerzenie połączeń na Ukrainę o dodatkową trasę Chełm – Kowale. Do tej pory przewoźnik w swojej ofercie posiadał połączenia z Kijowem oraz Lwowem. Do Kijowa podróżni mogą dostać się nocnym pociągiem Kiev Express z Warszawy. Natomiast do Lwowa składy kursują z Wrocławia oraz Warszawy przez m.in. Kraków i Rzeszów. Wprowadzenie kolejnego kierunku niewątpliwie ma związek z rosnącym zapotrzebowaniem podróżnych wybierających Ukrainę jako punkt docelowy, w tym coraz liczniej osiedlających się w Polsce obywateli tego kraju.   

Nową trasę obsłuży bezpośredni skład zagranicznego przewoźnika, który będzie kursował codziennie.  Połączenie będzie realizowane nowoczesnym autobusem szynowym, za którego obsługę odpowiada ukraiński partner.

Osoby planujące podróż nowym pociągiem za przejazd w drugiej klasie zapłacą 5,80 euro. Dodatkowo na rabaty mogą liczyć podróżni, którzy w trasę wybierają się z dziećmi - za bilet dla pospiech zapłacą 4,40 euro. Bilety można nabyć bezpośrednio w kasie na dworcu w Chełmie oraz we wszystkich kasach międzynarodowych PKP Intercity.

Katarzyna Rostkowska

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~obserwator
Dlaczego ceny za bilety podane są w Euro?
~Eduardo
bardzo dobrze, w końcu można jechać na Ukrainę.
To kraj, który wychodzi z niebytu, mozlnie, z trudem, ale jak nie zepseją czegość, to nawet Rosja im nie przeszkodzi.
Za parę lat te zbuntowane pseudorepubliki na usługach Kremla same zobaczą, że na Ukrainie jest rozwój, sznasa na lepsze życie w przeciwiństwie do
bardzo dobrze, w końcu można jechać na Ukrainę.
To kraj, który wychodzi z niebytu, mozlnie, z trudem, ale jak nie zepseją czegość, to nawet Rosja im nie przeszkodzi.
Za parę lat te zbuntowane pseudorepubliki na usługach Kremla same zobaczą, że na Ukrainie jest rozwój, sznasa na lepsze życie w przeciwiństwie do Rosji i będą prosić o przyależność do Ukrainy.
Jak ktoś myślą o Ukrainie wypisuje bzdury o badderowcach itp, to niech pomyśli o Niemcach, hitlerowcach i naszych obecnych relacjach, w tym liczbie połączeń kolejowych.
~Żołpaczorna
Byłem w Niemczech i nie widziałem pomników Hitlera, Gebbelsa, dr, Mengele a na Ukrainie są pomniki Bandery Szychewycza Melnyka nawet na terenach okupowanych przez Ukrainę (dawne Lwowskie, Tarnopolskie Wołyńskie )-nastawiali ich multum jakby na złość pomordowanym i żyjącym Polakom.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~niepelnosprawny_org
ponownie podobno bedzie uruchamiany (i trzeba) dawne polaczenie do Zagórza (Bieszczady) przez Ukrainę - słąwny szlak i dojazd...
~Żołpaczorna
nie będzie pociągu przez terytorium okupowane, zresztą ukraińcy zdjęli już polskie szyny, wcześniej dewastowali nasze pociągi.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki