REKLAMA

PKP Cargo nie planuje obecnie korzystać z tarczy antykryzysowej

2020-11-20 12:50
publikacja
2020-11-20 12:50
PKP Cargo nie planuje obecnie korzystać z tarczy antykryzysowej
PKP Cargo nie planuje obecnie korzystać z tarczy antykryzysowej
/ PKP Cargo

PKP Cargo, które uzyskało w III kwartale 2020 roku 80,6 mln zł pomocy z tarczy antykryzysowej, w związku z ograniczonym wpływem drugiej fali koronawirusa na przewozy grupy, nie planuje obecnie ponownie korzystać z tej pomocy - poinformował podczas wideokonferencji prezes spółki Czesław Warsewicz. Zaznaczył, że spółka będzie na bieżąco analizować sytuację.

"Na dzień dzisiejszy sytuacja przewozowa nie jest w mocny sposób +zainfekowana+ lockdownem, który bardziej dotyczy usług, a nie sfery przemysłowej. Dzisiaj wpływ drugiej fali jest ograniczony, nie mamy ku temu podstaw, by z tej tarczy korzystać" - powiedział prezes.

"Analizujemy i patrzymy na regulacje prawne w tym obszarze, jeśli będą dostępne, to będziemy z nich korzystać. Z uwagi nas strukturę przewozów, tego dzisiaj nie widzimy. Będziemy analizować i patrzeć, jak sytuacja będzie się rozwijała, bo jest ona dynamiczna i nie wiemy, co będzie w najbliższym czasie" - dodał.

Grupa PKP Cargo miała 15,6 mln zł zysku netto w III kwartale 2020 roku. Rok wcześniej grupa miała 50,8 mln zł zysku neto.

Zysk operacyjny PKP Cargo wyniósł 36,6 mln zł wobec 80,9 mln zł przed rokiem.

EBITDA wyniosła 226,9 mln zł wobec 263 mln zł rok wcześniej.

Przychody z działalności operacyjnej grupy wyniosły 1,01 mld zł wobec 1,19 mld zł w trzecim kwartale 2019 roku.(PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki