REKLAMA

PKO BP zaprezentuje strategię opartą na digitalizacji w IV kwartale

2016-09-07 08:34
publikacja
2016-09-07 08:34
PKO BP zaprezentuje strategię opartą na digitalizacji w IV kwartale
PKO BP zaprezentuje strategię opartą na digitalizacji w IV kwartale
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

PKO Banku Polski zaprezentuje w IV kwartale nową strategię rozwoju, której kluczowym elementem będzie transformacja cyfrowa, poinformował prezes instytucji Zbigniew Jagiełło.

fot. Bankier.tv / / Bankier.pl

"Strategię rozwoju, której jednym z najważniejszych elementów będzie transformacja cyfrowa, zaprezentujemy w IV kwartale" - powiedział ISBnews Jagiełło w kuluarach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy. 

Nowa strategia ma być odpowiedzią na trendy, jakie decydują obecnie o przyszłości branży finansowej, w tym chociażby rozwój cyfrowych kanałów kontaktu z klientami.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 266,94 mld zł na koniec 2015 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

 

 

PKO BP: BLIK przełamie dotychczasowe sposoby płatności w 2017 r.

Standard płatności BLIK - pierwszy otwarty system płatności mobilnych w Polsce - przełamie w 2017 roku dotychczasowe sposoby płatności, zapowiedział prezes PKO Banku Polskiego.

"BLIK jest na progu dużego sukcesu. W 2017 nastąpi przełamanie dotychczasowych sposobów płatności. Mało jest krajów, gdzie tego typu płatność jest tak rozpowszechniona" - powiedział Jagiełło podczas panelu na XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy. 

Według jego słów, BLIK jako standard płatności stanie się usługą masową, gdyż coraz więcej punktów sprzedaży i bankomatów umożliwia jego wykorzystanie. Ponadto będzie uwzględniał bezstykową możliwość transakcji. 

Wcześniej prezes Polskiego Standardu Płatności (PSP) - operatora BLIK-a - Grzegorz Długosz podawał, że liczba użytkowników BLIK-a może wzrosnąć do 3-4 mln w ciągu dwóch lat wobec liczby ponad 2 mln osób w I półroczu 2016 r. 

BLIK wystartował w lutym 2015 r. jako projekt spółki PSP, której udziałowcem jest 6 polskich banków: PKO BP, Alior Bank, BZ WBK, ING Bank Śląski, Bank Millennium i mBank, obejmując swym zasięgiem ok. 60% wszystkich klientów instytucji finansowych. Od maja 2016 r. z BLIK-a mogą korzystać Klienci Getin Noble Banku, a wśród nowych partnerów, którzy przystąpią do systemu na kolejnych etapach są m.in.: Credit Agricole, Eurobank, NeoBank, BNP Paribas Bank Polska i Idea Bank.

Sebastian Gawłowski

Źródło:
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~pis_na_wieki
po co sie pko ma meczyc i tak zarobi na spolkach skarbu panstwa, a szaraczek bez grosza to slaby portfel klientow, spokojnie, ewentualne straty pokryje budzet
~dno
Panie Prezesie Jagiełło pan powinien co najwyżej kierować budka z warzywami na targu, a nie tym bankiem. Jak zaczynałes Pan swoje harce to jedna akcja kosztowała 50 zł a dziś 27 zł !!! Tak Pana rynek wycenia, to zenada i porazka w jednym. Nie wstyd panu ? Podaj sie człowieku do dymisji i wstydu oszczedz. Gdzie są dywidendy ?
~Kamil
IKO.

Zainstalowałem, przetestowałem i wywaliłem.

Jak zmienią zarządu banku na ludzi 30+, którzy są oswojeni z Androidem, to może wtedy, digitalizacja cokolwiek "przełamie".
Na razie beton zarządu banku jest niczym lód na zamarzniętej Arktyce - nie do ruszenia.
~Kamil
Milion niepotrzebnych nikomu funkcji w aplikacji IKO powinien być zastąpiony góra trzema, które są dopracowane co do muśnięcia palcem, zmniejszony co do ułamka sekundy, dosłownie powinni postawić kamerę przy człowieku korzystającym z IKO, i to nie z ich działu IT ale w barze, sklepie czy bankomacie a potem analizować, analizować Milion niepotrzebnych nikomu funkcji w aplikacji IKO powinien być zastąpiony góra trzema, które są dopracowane co do muśnięcia palcem, zmniejszony co do ułamka sekundy, dosłownie powinni postawić kamerę przy człowieku korzystającym z IKO, i to nie z ich działu IT ale w barze, sklepie czy bankomacie a potem analizować, analizować i jeszcze raz analizować tak, aby aplikacja była jak najbardziej przyjazna userwowi. Inaczej będą mieli wariant jak mbank: kolorowy animowany jarmark, z którego bardzo trudno się korzysta (zresztą nowy interface pkobp również jest mniej przyjazny użytkownikowi niż stara wersja ale nie tutaj bank nie popełnił takich błędów jak mbank).
~twoj_doktor
o co ci chodzi pajacu?
Akurat IKO jest jedną z lepszych aplikacji mobilnych, poza tym estetyczna i szybka.

Może lepiej wywal swój telefon.
~Kamil odpowiada ~twoj_doktor
Prywatne wycieczki zachowaj dla swojego psychiatry.
Nie zwracam uwagi na estetykę kiedy funkcjonalność pada.
I dodam, że nie zainstaluję kiedy nawet dadzą 5% za lokatę założona via IKO.
~autor_widmo odpowiada ~Kamil
a ja mam i czekam na te 5%, dla zysku troche wysilku nie zaszkodzi, nic za darno, nie? :)
~xxxman odpowiada ~Kamil
niech zgadnę - były pracownik wylewający żale na forum?

nie martw się, frustracja kiedyś ci przejdzie.
~Roni
PKO BP ma większość klientów w wieku +40. To chyba chętnie nie będą korzystali z tego BLIK'a .
~Kamil
Spokojnie, ja mam 40+ i wiesz co, jak myziasz po androidzie to w zasadzie macasz po moim kodzie. Tak, że Roni, myśl co piszesz ;)

Powiązane: Forum Ekonomiczne w Krynicy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki