REKLAMA

PKO BP w konsorcjum banków, które udzieliły Grupie Maspex łącznie 2,8 mld zł kredytu

2022-03-30 14:02
publikacja
2022-03-30 14:02

PKO BP znalazł się w konsorcjum banków, które udzieliły kredytu o wartości 2,8 mld zł Grupie Maspex, jednemu z największych producentów i dystrybutorów produktów spożywczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej - podał bank w komunikacie prasowym. Udział PKO BP to 875 mln zł.

PKO BP w konsorcjum banków, które udzieliły Grupie Maspex łącznie 2,8 mld zł kredytu
PKO BP w konsorcjum banków, które udzieliły Grupie Maspex łącznie 2,8 mld zł kredytu
fot. Mateusz Wlodarczyk / / FORUM

Finansowanie umożliwiło Grupie Maspex nabycie spółki CEDC International wraz z jej podmiotem zależnym B2B Wine&Spirits.

O finalizacji przejęcia Maspex informował pod koniec lutego. Grupa Maspex przejęła polskie aktywa Roust Corporation i zakupiła spółkę CEDC International oraz jej spółkę zależną B2B Wine & Spirits wraz z prawami do wszystkich marek oferowanych przez CEDC: Żubrówki, Soplicy, Absolwenta oraz marki Bols.

Reklama

"Przejęcie zostało sfinansowane ze środków własnych oraz kredytu konsorcjalnego udzielonego przez banki, z którymi współpracujemy od lat. Transakcja pozwoli nam zbudować kolejny, mocny obszar działalności w oparciu o pracowników tej spółki, zakupione zaplecze produkcyjne i marki" - powiedział, cytowany w środowym komunikacie prasowym, dyrektor finansowy Grupy Maspex Rafał Gruszeczka.

Grupa Maspex jest jednym z największych producentów artykułów spożywczych w Europie Środkowo – Wschodniej. W ofercie firmy znajdują się: soki, napoje, woda, kawa, kakao, makarony i wyroby zbożowe, przetwory warzywne i owocowe, produkty instant, suplementy diety, a główne marki to: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekoland, DecoMorreno, Cremona. Grupa ma 17 zakładów produkcyjnych w Polsce i za granicą. Eksport do 60 krajów świata (m.in. Europa, USA, Kanada, Bliski i Daleki Wschód) stanowi 36 proc. obrotów firmy, które w 2021 roku wyniosły ponad 6 mld zł. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pracodawco! Tylko dziś! -50% na ogłoszenia z kodem CYBER2023! Sprawdź

Pracodawco! Tylko dziś! -50% na ogłoszenia z kodem CYBER2023! Sprawdź

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
podatnik-
PKOBP to tylko 20% kto jest tą resztą? Ciekawostka firma zarządzana z jednej ręki nigdzie nie notowana dostaje prawie 3 miliardy kredytu? pytanie na jakiej podstawie? i w zgodzie z jakimi zasadami?
januszbizensu
A na jakiej podstawie Ty pytasz i w zgodzie z jakimi zasadami?
salad77
Szkoda że Maspex nie jest notowany na GPW :-(
dzejms
A po grzyba ma sie dzielić zyskiem i wystawiać na przejęcia czy wkręcanie do nadzoru obcych?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki