PKN Orlen uruchomił internetową platformę dla startupów i innowatorów

PKN Orlen uruchomił internetową platformę współpracy i wymiany wiedzy z zakresu nowych rozwiązań technologicznych pod nazwą "Innowacje, Startupy" - podała spółka.

(materiały dla mediów)

Platforma ma ułatwić kontakty w zakresie innowacji opartej między innymi na filozofii "reversed coaching". Nowy serwis adresowany jest głównie do środowiska startupów i innowatorów.

"Liczymy na to, że platforma stanie się pomostem pomiędzy koncernem, a środowiskiem startupów i innowatorów. Wierzymy, że wykorzystanie zewnętrznego potencjału i udostępnienie przez PKN Orlen często trudno dostępnych form wsparcia - od specjalistycznych laboratoriów po ogromną sieć detaliczną w kilku krajach, pozwoli na efektywną i szybszą komercjalizację nowoczesnych rozwiązań, i skutecznie przyczyni się do pełnego wykorzystania potencjału innowacyjności i przedsiębiorczości Polski" - powiedział dyrektor wykonawczy ds. strategii w PKN Orlen Andrzej Kozłowski, cytowany w komunikacie.

"W poszukiwaniu innowacji nie wykluczamy żadnych rozwiązań - poszukujemy zarówno nowych pomysłów w zakresie podstawowej działalności Grupy Orlen, jak też chcemy analizować zaangażowanie w zupełnie dla nas nowe, ale komplementarne do naszego biznesu kierunki rozwoju. Stawiamy przy tym na zaangażowanie w tzw. scouting, czyli aktywne wyszukiwanie startupów specjalizujących się w wybranych obszarach" - dodał dyrektor Biura Innowacji PKN Orlen Jędrzej Oleszkiewicz.

Serwis "Innowacje, Startupy" zakłada współpracę z innowatorami w ramach kilku płaszczyzn. Jedna z nich, "Innowacje@Orlen", stanowi otwartą aplikację, za pośrednictwem której będzie można zgłosić propozycję innowacyjnych rozwiązań w kluczowych obszarach funkcjonowania PKN Orlen, m.in. w obszarach produkcji, energetyki czy też marketingu i sprzedaży. W sekcjach Akcelerator i Crowdsourcing będzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat ogłaszanych przez koncern programów adresowanych do wynalazców, naukowców i firm, które pozwolą na prezentację innowacyjnych rozwiązań i bliską współpracę przy ich wdrażaniu z najlepszymi ekspertami PKN Orlen.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Źródło: ISBNews
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~dar280

Nowe technologie,a wjazd na teren Orlenu odbywa się ja czterdzieści lat temu.

! Odpowiedz
0 0 ~-cze120

Zgadza się -niby nowoczesna firma a można trafić na działy które trącą mocno "myszką",np.40-letnie bunkrowce to najdelikatniej mówiąc wstyd !!!

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl