REKLAMA

PKN Orlen i Lotos przejmą Żabkę?

2016-09-27 13:41
publikacja
2016-09-27 13:41

Finalizacja sprzedaży Żabki ma nastąpić pod koniec bieżącego roku, a wartość transakcji może wynieść miliard euro. W kolejce po największą sieć placówek typu convenience store w Polsce ma ustawić się w duecie PKN Orlen i Lotos. 

fot. Justyna Niedbał / / Bankier.pl

O przejęciu Żabki przez inne firmy pisaliśmy już na łamach Bankier.pl - w czerwcu swoje zainteresowanie siecią wyraził Eurocash. W lipcu media pisały o tych samych planach funduszu CVC Capital Partners, a "Puls Biznesu" na początku września mówił o tym, że kupno Żabki przez Eurocash oznaczałoby długotrwałe postępowanie antymonopolowe, dlatego też ta firma ma najmniejsze szanse na przejęcie.  

Do powstałej listy ma dołączyć wspólnie PKN Orlen i Lotos, informuje agencja Reuters. Negocjacje z ewentualnymi nabywcami mają nastąpić pod koniec roku, a zostaną poprowadzone przez bank JPMorgan.  

WSZ

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (61)

dodaj komentarz
~dar280
To jest zagrywka pod handel w niedziele.
~styropian
i tak żaba pocałuje księcia i przemieni się w księżniczkę i żyli długo i bogato
~AXN
Na moim osiedlu jest sklep Żabki. Tam nikt nie kupuje, kompletne zero.
~Zadzior
Nowa ekonomia jak nowomowa oznacza znane z przeszłości i całego świata wytrychy ekonomiczne w określonym celu. Ja stawiam na tysiące stanowisk do objęcia nawet w małych miejscowościach przez rodziny pisiewiczów. Jest potrzeba stworzenia holdingu na wzór PGR-ów ale w handlu czyli małych miastach. Tam zostaną zatrudnione Nowa ekonomia jak nowomowa oznacza znane z przeszłości i całego świata wytrychy ekonomiczne w określonym celu. Ja stawiam na tysiące stanowisk do objęcia nawet w małych miejscowościach przez rodziny pisiewiczów. Jest potrzeba stworzenia holdingu na wzór PGR-ów ale w handlu czyli małych miastach. Tam zostaną zatrudnione wszystkie dziunie co doprowadziłyby do bankructwa każdą prywatną firmę a paliwowe z pewnością. Więc dadzą im etaty w firmie w której nawet jak wleje kawę do faxu to niewielka strata.
~mag
zgryźliwość i lemingostwo bije z Twojego komentarza. Tak w ramach podpowiedzi: sprawdź sobie proszę na czym zarabiają właściciele stacji benzynowych. Czy aby na pewno na sprzedaży paliwa? Czy Ciebie też wkurza jak chcesz zapłacić za paliwo i musisz stać w kolejce bo ktoś kupuje 5 tysięcy hotdogów?
~JAF odpowiada ~mag
Ja nie jestem lemingiem ale ta transakcja śmierdzi na odległość. Za ułamek tek kwoty można zbudować sieć sklepów na stacjach paliwowych lub w ich pobliżu. Sieć Żabka nie jest w żadnym wypadku dostosowana do punktów dystrybucji paliw, a największą wartością Żabki jest właśnie aktualna lokalizacja punktów dystrybucji Ja nie jestem lemingiem ale ta transakcja śmierdzi na odległość. Za ułamek tek kwoty można zbudować sieć sklepów na stacjach paliwowych lub w ich pobliżu. Sieć Żabka nie jest w żadnym wypadku dostosowana do punktów dystrybucji paliw, a największą wartością Żabki jest właśnie aktualna lokalizacja punktów dystrybucji - nie żaden znak towarowy i know how. To można zbudować za ułamek tej kwoty. Ta fuzja nie ma żadnego sensu biznesowego - oznaczać będzie tylko niszczenie wartości zarówno Orlenu Lotosu jaki Żabki. Euforii na GPW nie ma z tego tytułu. Jedyne co będzie w tej transakcji prawdziwe to Transfer dla prywatnego właściciela 1 MLD EURO ze spółek Skarbu Państwa i prowizja dla JP Morgan. Pytanie retoryczne .... czy tylko dla JP Morgan? :)
~Emce
Nie do konca rozumiem? Jakie argumenty za tym stoją? Trzba obstawic nowych Misiewiczów w spolce panstwowej Zabka?
~opty
...to może byc tzw moczenie d........
~I_tyle
Jeśli połączą biznes paliwowy z handlem spożywczym, to w czym problem? Będziemy mieć na stacji paliw normalny sklep. Zwolennicy hipermarketów się burzą?
~Emeryt-handlowiec
Mam na sprzedaż 2 łóżka polowe i 1 "szczęki" handlowe z okresu zmiany ustroju i handlu przy dawnym stadionie X-lecia - za ile PKN Orlen i Lotos chcieliby wejść do tego interesu w ramach rozszerzania dotychczasowej produkcji tych firm? Dołożę darmo używany ruszt przenośny dla zmarzniętych handlarzy i bańkę na naftę.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki