REKLAMA

PHN w III lub IV kw. rozwiąże znaczną rezerwę z tytułu podatku odroczonego

2013-10-03 19:16
publikacja
2013-10-03 19:16

PHN rozwiąże w III lub IV kwartale rezerwę z tytułu podatku odroczonego w związku z wniesieniem do PHN SKA nieruchomości WHN i Budexpo. Wartość rezerwy jest kilkakrotnie większa od tej rozwiązanej przy okazji aportu Intraco, która wyniosła ok. 20 mln zł - poinformował PAP Włodzimierz Stasiak, dyrektr finansowy PHN.

"Przeniesienie własności nieruchomości nastąpiło na początku października, ale wszystkie decyzje miały tak naprawdę miejsce w III kwartale. Dlatego obecnie analizujemy przepisy i sprawdzamy, czy rozwiązanie rezerwy będzie miało miejsce w III czy w IV kwartale" - powiedział PAP Stasiak.

Dyrektor nie chciał zdradzić jaka będzie wartość rozwiązanej rezerwy. Powiedział jedynie, że jest ona kilkakrotnie większa niż w przypadku rezerwy rozwiązanej po aporcie Intraco do PHN SKA, które miało miejsce w sierpniu.

W wyniku aportu przedsiębiorstwa Intraco do PHN SKA, grupa w III kwartale rozwiązała rezerwę z tytułu podatku odroczonego w kwocie 19,6 mln zł.

"To będzie kilka razy więcej, co wynika z wartości aportu. W przypadku Intraco aport miał wartość ponad 100 mln zł. Teraz mówimy o ponad 600 mln zł" - podał.

"Wartość rezerwy pojawi się w rachunku zysków i strat w linii podatku i przełoży się na wynik netto w proporcji 1:1" - dodał.

Dyrektor finansowy podtrzymał, że jeśli na koniec roku nie będzie dużych odpisów z tytułu aktualizacji portfela nieruchomości, to w 2013 r. jest szansa na zaraportowanie dobrych wyników netto.

Pytany o ewentualne odpisy po III kwartale, odpowiedział: "przed raportem kwartalnym trudno to komentować, ale faktem jest, że w tym czasie sytuacja na rynku nie ulegała większym zmianom".

Stasiak nie chciał zdradzić, czy w grupie PHN szykują się dalsze zmiany struktury, skutkujące rozwiązaniem kolejnych rezerw. (PAP)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki