REKLAMA
WAŻNE

PGE planuje przeznaczyć kilkaset mln zł na budowę sieci łączności LTE 450

2021-03-09 14:02
publikacja
2021-03-09 14:02
fot. Grand Warszawski / Shutterstock

Grupa PGE planuje przeznaczyć kilkaset mln zł na projekt budowy systemu łączności sieci w oparciu o technologię LTE w paśmie 450 MHz - poinformował Paweł Strączyński, wiceprezes PGE.

"Nasz program LTE 450, czyli nowoczesna łączność dla energetyki, to sztandarowy projekt z budżetem kilkuset milionów złotych. Mam nadzieję, że będziemy mogli wkrótce ogłosić, że zostaje oficjalnie rozpoczęty w sferze realizacji, nie pilotażu" - powiedział wiceprezes PGE podczas Forum Gospodarczego Time.

Jak dodał, wcześniej przeprowadzone pilotaże były udane. Grupa jest krótko przed podjęciem finalnych decyzji inwestycyjnych.

Wiceprezes PGE poinformował, że w pierwszej fazie projekt będzie dotyczył obszaru PGE Dystrybucja.

"W niedalekim odstępie czasowym chcemy jednak zainteresować tym projektem kolegów z Enei, Tauronu i Energi" - powiedział Strączyński.

Grupa chce odejść od przestarzałego systemu Tetra, który umożliwia tylko transmisję głosową i wykorzystać częstotliwość LTE 450 MHz na cele zbudowania systemu łączności dla polskiej elektroenergetyki.

Wykorzystanie sieci LTE 450 ma przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa energetycznego kraju i pewniejsze dostawy energii dla odbiorców. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki