REKLAMA

PGE ma zwrócić 66,2 mln zł tytułem korekty kosztów osieroconych za 2009 rok

2016-11-10 15:43
publikacja
2016-11-10 15:43

PGE ma zwrócić do spółki Zarządcy Rozliczeń kwotę około 66,2 mln zł tytułem korekty rocznej kosztów osieroconych (tzw. rekompensat KDT) za rok do 2009 - poinformowało PGE w komunikacie.

PGE poinformowało, że Sąd Najwyższy na posiedzeniu 10 listopada rozpatrywał skargę kasacyjną Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, który zaskarżył wyrok Sądu Apelacyjnego ze stycznia 2013 roku.

W wyroku Sąd Najwyższy ustalił wysokość korekty rekompensat KDT na ok. 50,8 mln zł.

"W efekcie powyższego wyroku PGE GiEK zwróci do Zarządcy Rozliczeń SA kwotę ok. 66,2 mln zł. Wyrok nie ma wpływu na przychody skonsolidowane GK PGE bieżącego okresu" - napisano w komunikacie.

Wyrok Sądu Najwyższego kończy spór pomiędzy PGE GiEK a Prezesem URE w niniejszej sprawie. (PAP)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~laik
Zwrot 66,2mln za 2009 rok czyli 7 lat temu .Kpiny.Co robią prawnicy PGE? Prezes URE podcina gałąź na której siedzi,niebawem nie będzie miał co regulować?Jasno widać ,że prowadzone są działania do rozparcelowania PGE ,że to niby moloch i nie da się Nim efektywnie zarządzać.Może wreszcie ktoś przerwie te nieudolne Zwrot 66,2mln za 2009 rok czyli 7 lat temu .Kpiny.Co robią prawnicy PGE? Prezes URE podcina gałąź na której siedzi,niebawem nie będzie miał co regulować?Jasno widać ,że prowadzone są działania do rozparcelowania PGE ,że to niby moloch i nie da się Nim efektywnie zarządzać.Może wreszcie ktoś przerwie te nieudolne działania.
~weg
taaaa.
Zrobią tak efektywnie jak na pkp.
~kk
Zwołują Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie po to aby zarządowi podnieść uposażenie! A to bezczelność...
~akcjonariusz
Spadek wartości akcji sztandarowej Spółki Skarbu Państwa z 22 zł do obecnych 9 zł i do tego bardzo niska dywidenda 0,25 zł to jest cios dla akcjonariuszy !!!.Zarząd Spółki nie powinien pobierać pensji albo zrezygnować z pracy.Trwonić majątek to potrafi każdy zwykły śmiertelnik !!!
~polak
Jedna z największych spółek Skarbu Państwa ciągle traci na wartości.To nie jest normalne,wg mnie jest to działalność celowa.Nie wiem tylko dlaczego.Myślę, że najbliższa przyszłość to pokaże.
~obserwator
nie ma slow co sie w tym pge dzieje,albo musza doplacic,albo wyniki duzo gorsze w porownaniu z2015,czy ktos tam ogarnia dzialalnosc spolki
~spoko
tak - pewnie jakis misiewicz to rozwala by później pis sprzedał mu ją za 1 zł
~Z11 odpowiada ~spoko
PGE rozwalano na rożne sposoby przez ostatnich 25 lat i niejeden kolega PO-rtfel sobie wymościł patrz zmiany w zarządzie głównym i oddziałach w ostatnich latach
~notak odpowiada ~Z11
no tak masz racje tylko doradzam troche wiedzy bo to chyba PIS :

Syn ministra Tchórzewskiego z nową fuchą! Został prezesem Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach!

czy to nie PIS ?

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki