REKLAMA

PGE liczy, że utworzenie NABE dojdzie do skutku

2023-09-27 15:00
publikacja
2023-09-27 15:00

PGE liczy, że wydzielenie aktywów węglowych do NABE dojdzie do skutku, choć w związku z opóźnieniem procesu przygotowuje się dwuwariantowo – poinformował wiceprezes PGE Lechosław Rojewski.

PGE liczy, że utworzenie NABE dojdzie do skutku
PGE liczy, że utworzenie NABE dojdzie do skutku
fot. PrzemoN / / Shutterstock

„Cały czas liczymy, że proces NABE dojdzie do skutku. Myślę, że na dzień dzisiejszy nie ma alternatywy, by zabezpieczyć trwałość dostaw energii. Jesteśmy przygotowani do działania zarówno w zmienionej strukturze, zmienionym modelu biznesowym, jak i - że tego procesu nie będzie” – powiedział wiceprezes Lechosław Rojewski na konferencji prasowej.

Jak wskazał, w związku z odrzuceniem przez Senat projektu ustawy o gwarancjach dot. NABE i braku kolejnego posiedzenia Sejmu w tej kadencji, proces wydzielenia aktywów się opóźni.

"W związku z tym, że proces się przeciągnie, musimy zakładać dwuwariantowość. (...) Przygotowując plany finansowe na przyszły rok, bierzemy też pod uwagę scenariusz, że GiEK jest w naszych zasobach” – dodał wiceprezes.

Pytany o komentarz do pomysłów opozycji zakładających m.in. wydzielenie spółek dystrybucyjnych, odpowiedział: "Plan opozycji jest dla mnie planem nierealnym. Plan wydzielenia aktywów węglowych do NABE jest bardzo realny, który ma szansę funkcjonowania pod względem finansowym, jak i bezpieczeństwa dostaw".

"Bez dystrybucji instytucje finansowe nie będą widziały w grupach tego core-u, który jest podstawą do udzielania finansowań" - dodał.(PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki