PEPEES przyjął strategię na lata 2019-2024; zakłada m.in. akwizycje i współpracę z inwestorem

2019-06-14 17:14
publikacja
2019-06-14 17:14
Bankier.pl

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES przyjęło strategię na lata 2019-2024 - podała spółka w komunikacie. Cele strategiczne obejmują zwiększenie udziału w rynku przez rozwój organiczny i akwizycje, nawiązanie współpracy z inwestorem branżowym, poszerzenie rynków docelowych i oferty produktowej, zintensyfikowanie i usprawnienie pozyskiwania surowca oraz optymalizacja funkcjonowania grupy.

"Zgodnie ze strategią, misją spółki jest umocnienie na pozycji lidera w sektorze przetwórstwa rolno-spożywczego, oferującego szeroki asortyment produktów skrobiowych i wdrażającego produkty innowacyjne" - napisano w komunikacie.

Jak podała spółka, kluczowe dla dalszego rozwoju grupy będzie nawiązanie współpracy z partnerem branżowym, w szczególności z sektora spożywczego, farmaceutycznego, suplementów diety i produktów przeznaczonych dla dzieci.

"Spółka korzystając ze środków własnych, kredytów, emisji akcji, innych źródeł zewnętrznych oraz zakładając pozyskanie kapitału od inwestora branżowego, planuje wdrożenie działań umożliwiających wprowadzenie na rynek atrakcyjnej oferty produktowej, w tym m.in. wprowadzenie na europejski rynek spożywczy i farmaceutyczny modyfikatów skrobiowych" - dodano.

Z prezentacji wynika, że przychody w 2024 r. wyniosą 294 mln zł wobec 224 mln zł w 2018 r. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki