REKLAMA

PEP rozważa poszerzenie zakresu działalności poprzez przejęcia aktywów energetycznych

2014-02-13 18:13
publikacja
2014-02-13 18:13

Polish Energy Partners rozważa poszerzenie zakresu działalności poprzez przejęcia aktywów energetycznych, w tym w formie aportu części aktywów energetycznych będących własnością Polenergii, pośrednio większościowego akcjonariusza - poinformował PEP w czwartkowym komunikacie.

"Celem przejęcia aktywów jest wzrost wartości spółki poprzez pozyskanie nowych, wartościowych aktywów i projektów. Realizacja przez spółkę długoterminowego programu inwestycyjnego wymagać będzie pozyskania dodatkowego kapitału" - napisano w komunikacie.

PEP podał, że rozważa pozyskanie kapitału z rynków dłużnych, jak również od dotychczasowych akcjonariuszy, jak i innych inwestorów.

Spółka poinformowała, że planuje te działania w związku z pojawiającymi się okazjami inwestycyjnymi, poprawiającym się otoczeniem makroekonomicznym i regulacyjnym dotyczącym prowadzenia inwestycji w sektorze energetycznym.

"Realizacja opisanych powyżej działań jest uwarunkowana wieloma czynnikami, w tym takimi, na które spółka nie ma wpływu.(...) Nie ma więc pewności, co do terminu i warunków realizacji tych działań i czy działania te zostaną zakończone powodzeniem" - napisano w komunikacie. (PAP)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki