REKLAMA

PEM wkrótce poinformuje o nowym przejęciu w sektorze FinTech; Dotpay i eCard się połączą

2016-07-15 12:42
publikacja
2016-07-15 12:42

Private Equity Managers zamierza w sierpniu poinformować o kolejnym przejęciu w branży FinTech. Nie wyklucza, że jesienią wyjdzie z jednej ze spółek portfelowych - poinformował prezes PEM Cezary Smorszczewski. Połączyć mają się firmy eCard oraz Dotpay, działające na rynku usług płatniczych dla e-commerce.

"W tym roku zainwestowaliśmy 300 mln zł. Mamy od 0,5 do 1 mld zł środków na nowe inwestycje, jeśli się uwzględni lewarowanie" - powiedział w piątek prezes PEM.

"W sierpniu ogłosimy zakup do portfela kolejnej spółki z sektora FinTech" - powiedział Smorszczewski.

Poinformował, że rozwój w sektorze, który wykorzystuje nowoczesne technologie w oferowaniu usług finansowych jest uzasadniony finansowo i strategicznie, a spółka ma już w tym zakresie kompetencje.

Grupa ma już w portfelu m.in. spółkę eCard działającą w segmencie obsługi płatności kartami oraz Mobiltek, właściciela Dotpay, działającego na rynku płatności elektronicznych.

Smorszczewski zapowiedział, że eCard przejmie Dotpay. Proces integracji ma się zakończyć w I kwartale 2017 roku. Obie spółki pozostaną odrębnymi bytami prawnymi.

"Chcemy walczyć o prymat lidera usług płatniczych dla e-commerce w średnim horyzoncie, dzięki ekonomii skali, większej efektywności, wychodzeniu z nowymi usługami" - powiedział Przemysław Lech Figarski, członek zarządu obu spółek, odpowiedzialny za ich integrację.

"Wpisując się w trendy rynkowe, chcemy do czystych płatności dodać wysoko marżowe usługi dla merchantów i użytkowników" - dodał.

Oferty łączących się spółek są komplementarne, dzięki czemu w wyniku integracji powstać ma uniwersalna platforma oferująca pełną paletę usług płatniczych dla branży e-commerce. Obejmie ona m.in.: transakcje kartowe, przelewy elektroniczne oraz płatności mobilne.

Łukasz Wierdak, dyrektor inwestycyjny PEM, poinformował, że połączone przedsiębiorstwa będą mogły zaproponować e-sprzedawcom lepsze funkcjonalności, usługi, m.in. omnichannel, kredytowanie zakupów, analizę Big Data czy rozwiązania płatniczo-logistyczne.

Z przedstawionej prezentacji wynika, że połączony podmiot nie wyklucza przejęć oraz ekspansji na rynki Europy Środkowo-Wschodniej w latach 2017-18.

"Oczekujemy synergii przychodowych i kosztowych. To powinno w przyszłości dać potencjalnie rozpęd na inne rynki w regionie" - powiedział Figarski.

Private Equity Managers jest spółką holdingową Grupy PEManagers, wyspecjalizowanej w zarządzaniu różnymi klasami aktywów w funduszach alternatywnych private equity, w tym w funduszach venture capital.

Ma pod zarządzaniem aktywa o wartości 2,4 mld zł.

Jesienią PEM może wyjść z jednej ze spółek portfelowych.

"Nie jest wykluczone, że we wrześniu, październiku czy listopadzie pokażemy znaczący exit" - powiedział Cezary Smorszczewski. (PAP)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki