REKLAMA

PCC Rokita i PCC Exol wybudują instalację alkoksylatów za 351 mln zł

2021-12-02 22:48
publikacja
2021-12-02 22:48
PCC Rokita i PCC Exol wybudują instalację alkoksylatów za 351 mln zł
PCC Rokita i PCC Exol wybudują instalację alkoksylatów za 351 mln zł
fot. Łukasz Wróbel / / Shutterstock

PCC Rokita i PCC Exol zdecydowały o rozpoczęciu budowy zakładu produkcji alkoksylatów oraz innych związków chemicznych w Brzegu Dolnym - poinformowały spółki w komunikatach. Wartość inwestycji szacowana jest na 351 mln zł.

Inwestycja będzie realizowana przez PCC BD, której wspólnikami są PCC Rokita i PCC Exol, obie posiadające po 50 proc. udziałów.

Instalacja będzie służyła do produkcji wyrobów wytwarzanych z użyciem tlenku etylenu, którego dostawy będą realizowane od 2024 roku.

Wartość szacunkowa nakładów na inwestycję to około 351 mln zł. Zakończenie inwestycji przewidywane jest na połowę 2026 roku.

Wstępnie zakładane średnioroczne nowe potencjalne zdolności produkcyjne przy zakładanym portfolio wyniosą szacunkowo 50-55 tys. ton.

Inwestycja w nową instalację ma nie tylko zwiększyć wolumen możliwych do zaoferowania wyrobów, ale też poszerzyć portfolio produktowe PCC Rokita i PCC Exol.

Nowa instalacja ma służyć wytwarzaniu wielu różnych produktów, które będą mogły mieć szerokie zastosowanie w licznych branżach, ponieważ będą mogły stanowić surowiec do dalszych procesów przemysłowych. Na nowej instalacji ma być produkowana szeroka gama etoksylatów, polialkilenoglikoli, polioli polieterowych i innych produktów etoksylowanych.

"Nowa instalacja będzie pierwszą tego typu w Polsce, elastycznie łączącą produkcję etoksylatów i polioli. Przyjęte rozwiązania technologiczne i jej uniwersalność mają umożliwić szybkie dostosowywania portfolio produktowego do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynkowych" - powiedział prezes PCC Rokita Wiesław Klimkowski. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki