REKLAMA

Owsiak wygrał w sądzie z Pawłowicz

2020-02-18 17:30
publikacja
2020-02-18 17:30

Jerzy Owsiak nie musi przepraszać Krystyny Pawłowicz - taki wyrok ogłosił Sąd Apelacyjny w Warszawie. Była posłanka musi także opłacić prawnika twórcy WOŚP. Jednak nie zakończy to sprawy - strona przegrana zapowiedziała, że złoży kasację od tego wyroku, gdyż jej zdaniem zachęca on do "dalszej agresji i ataków fizycznych". 

fot. Lukasz Dejnarowicz / / FORUM

We wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że Jerzy Owsiak nie musi przepraszać byłej posłanki i obecnej sędzi Trybunału Konstytucyjnego oraz że Krystyna Pawłowicz musi zapłacić szefowi WOŚP blisko 4 tys. zł za prawnika.

Proces miał związek z filmami opublikowanymi w maju i czerwcu 2014 r. na stronie kreciola.tv. W pierwszym z nich ogłoszono konkurs na rozszyfrowanie skrótu "RWKPWK". Strona pozwana tłumaczyła, że w ogłoszonym kilka tygodni później rozwiązaniu chodziło o "Ruch Wysłania Krystyny Pawłowicz w Kosmos". Z kolei autorzy pozwu wskazywali, że już wcześniej istniał profil na jednym z portali o identycznym skrócie, gdzie jedno ze słów było wulgarne - "Ruch Wypie... Krystyny Pawłowicz w Kosmos". Była posłanka PiS w pozwie domagała się od Owsiaka przeprosin na profilach Owsiaka w portalach społecznościowych oraz na stronie kreciola.tv, a także 50 tys. zł zadośćuczynienia.

Proces dotyczył też wypowiedzi Owsiaka, który w odpowiedzi na krytyczne słowa Pawłowicz wobec Władysława Bartoszewskiego nazwał byłą posłankę "kobietą z poglądami rodem z PRL".

Sąd apelacyjny ogłosił wyrok o oddaleniu jej powództwa w całości i uznał w II instancji, że "konkurs" Jerzego Owsiaka pt. "Ruch Wypie... Krystyny Pawłowicz w Kosmos" to prawo szefa WOŚP do opinii o polityku. Dodatkowo sędzia uznała, że "ocena prawna zachowania szefa WOŚP w wyroku sądu pierwszej instancji była "częściowo wadliwa", a sam Owsiak nie był inicjatorem utworzenia strony RWKPWK i nie musi za to oficjalnie przepraszać. 

"Złożę kasację od tego wyroku w praktyce zachęcającego fanów J.O do dalszej agresji i ataków fizycznych. Sąd Apel. w syt.jaskrawego naruszenia prawa, swym wyrokiem dokonał sędziowskiego nadużycia prawa w interesie celebryty" - napisała we wtorek na Twitterze prof. Krystyna Pawłowicz (pisownia oryginalna - PAP).

Pawłowicz dodała: "To ja mam +przeprosić+ J. Owsiaka i zwrócić mu koszty obu instancji... Mam mieć jako polityk grubą skórę, bo ochrona prawna w takich syt. nie należy mi się. Uchylono łagodny wyrok I inst. nakazujący J.O jedynie przeproszenie mnie. Czekam na +konkurs+ - +Kto zabije Krystynę Pawłowicz+" - napisała profesor (pisownia oryginalna).

W listopadzie 2018 roku Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że Owsiak musi przeprosić Pawłowicz za swoje wypowiedzi i organizację konkursu na rozszerzenie skrótu "RWKPWK". Odrzucono natomiast żądanie zadośćuczynienia w wysokości 50 tys. zł, którego domagała się Pawłowicz.

red./pap (Aleksandra Kuźniar)

Źródło:Bankier24
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Komentarze (18)

dodaj komentarz
jaykob
To Pawłowicz jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego? W jakich czasach my żyjemy, że osoby naruszające godność innych obywateli zasiadają w takiej instytucji?
and00
Owsiak krytykuję mowę nienawiści (tzn każdą krytykę jego osoby, lub próbę uzyskania dostępu do dokumentacji finansowej jego firm) a potem sam pluje jadem i obraża wszystkich co myślą inaczej niż on...
Jakie to lewackie
rafa987
Jeśli uważasz Pawłowicz za wybitną postać naszej polityki......to jesteś najlepszym dowodem na to jak polityka formatuje umysły ludzi....do tego stopnia że nie potrafią dostrzegać że prostactwo takie jak Pawłowicz nie powinno w sejmie zasiadać
don_drapichrust
zaraz poleci dyscyplinarka dla Pani sędziny
potiomkin
Widać, na jakim poziomie są sądy w Polsce. Jakiś żenujący człowieczek może atakować wybitną postać naszej polityki, kobietę i uchodzi mu to na sucho. Owsiak powinien dawno siedzieć a cały jego majątek i majętek jego szemranej fundacji powinien być zarekwirowany.
rafa987
Musiała być smutna ponieważ jako poseł merytorycznie ma wyborcom niewiele do zaoferowania, pozycja wewnątrz partyjna słaba i do tego jeszcze Prezes ciśnie....smutna więc postanowiła sobie poprawić humor dobrym jedzonkiem....dlatego teraz jest gruba i smutna !
rafa987
żenująca baba od sałatki z plastikowego pudełka żartej w ławie sejmowej
33karol33
Dobra, Jurek, kiedy kolejna hossa na uranie?
silvio_gesell
Czyli sądy działają. Nie wiem skąd ta histeria.

Powiązane: WOŚP

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki