REKLAMA

Oto żniwo nowych przepisów drogowych

2015-06-09 15:44
publikacja
2015-06-09 15:44
Oto żniwo nowych przepisów drogowych
Oto żniwo nowych przepisów drogowych
fot. Martinan / / YAY Foto

- W ciągu 22 dni zatrzymaliśmy 1924 prawa jazdy, głównie za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Dokumenty zostały wstrzymane na 3 miesiące, zaś w przypadku 10 osób, które w tym czasie ponownie zdecydowały się wsiąść za kółko, na pół roku. Największą ilość, bo aż 332 prawa jazdy, zatrzymaliśmy w stolicy – wylicza młodszy inspektor Dariusz Podleś.

Oto żniwo nowych przepisów drogowych

Od 18 maja obowiązują w Polsce nowe, znacznie ostrzejsze przepisy drogowe. Obowiązujące przepisy nakładają znacznie bardziej dotkliwe kary na piratów drogowych. Do tej pory, za jazdę bez uprawnień groziła jedynie grzywna, teraz to także możliwy, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierowanie pojazdem na tzw. podwójnym gazie, może on wynieść nawet 15 lat (wcześniej do lat 10), zaś minimum to 3 lata. Policjanci mogą też rekwirować prawo jazdy gdy kierujący pojazdem przekroczy prędkość o ponad 50 km/h na 3 miesiące, zaś w przypadku recydywy – nawet na 6. Znacznie zaostrzone zostały również przepisy wobec młodych kierowców. Od 18 maja, w przypadku 9 osób, zawnioskowano o cofnięcie uprawnień do prowadzenia pojazdów na 3 miesiące.

Od 22 dni odnotowano znaczny spadek wypadków drogowych w całej Polsce. Wynosi on 20-30% i dotyczy także wypadków śmiertelnych. Dotychczas na polskich drogach ginęło średnio 8-9 osób dziennie, od zaostrzenia przepisów liczba ta spadła do 4-5 osób, zaś w miniony poniedziałek ilość wypadków śmiertelnych spadła do zera.

- Mamy nadzieję, że te statystyki wyraźnie przemówią do rozsądków wszystkich kierowców – malkontentów, którzy wciąż uważają nowe, bardziej rygorystyczne przepisy drogowe, za skierowane przeciwko nim.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (43)

dodaj komentarz
~azazis
ograniczenia służą tylko nabijaniu kasy bankomatom Rostowskiego, 50 km/h to już rarytas, nad morzem w miejscowościach gdzie jest fotoradar często jest ograniczenie do 40km/h dodam że od Torunia do Koszalina jest około 30 fotoradarów a od granicy niemieckiej do Nicei jest 4 fotoradary hahaha kto zostanie w Polsce ten przegra życie niestety
~adam
Panowie jestemod poczatku roku w ZEA i tylko raz poszalalem z predkoscia - kosztowalo mnie to 1400pln od tego dnia juz jezdze zgodnie z przepisami. Kilka godzin po wykroczeniu bylem o tym poinformowany a zaplacic musialem do 30 dni. ( a jak nie to i tak na lotnisku musisz zaplacic )

szybko i sprawnie zostalem nauczony jazdy
Panowie jestemod poczatku roku w ZEA i tylko raz poszalalem z predkoscia - kosztowalo mnie to 1400pln od tego dnia juz jezdze zgodnie z przepisami. Kilka godzin po wykroczeniu bylem o tym poinformowany a zaplacic musialem do 30 dni. ( a jak nie to i tak na lotnisku musisz zaplacic )

szybko i sprawnie zostalem nauczony jazdy zgodnie z przepisami
~azazis
nie nauczyłeś się jazdy tylko zapłaciłeś haracz urzędasom, i tak nie ludzie nie dadzą rady jeździć 50-40 km/h a jak zostaną zastraszeni i będą tak jeździli to władza obniży prędkość do 30 km/h i zapłacisz kolejne 1400 PLN
~dyzio
Odwiedził mnie Szwed,który dawno nie był w Polsce.Przewoziłem go z lotniska do siebie/około 100km/.Na koniec powiedział,że w życiu takiego horroru nie przeżył.Nadmieniam,że ja jechałem zgodnie z przepisami.
~Ado
Bo w Polsce jazda to jest horror. Jeszcze matoły się buntują że im ktoś nie pozwala pędzić na skręcenie karku.
~instruktor
musisz być "dobrym' kierowcą, można przeżyć horror jadąc 50km/h
~spoko
jadę zawsze 10km/h poniżej dopuszczalnej prędkości. I walą mnie wasze płacze.
Nie spieszyć się.....
~wrrrt
Swiat oszalal,zupelnie siliniki majacoraz wieksza moc i sa coraz wieksze ograniczenia, porozumiec sie z producentami zrobic ograniczenie fabryczne do 60 km na godz i bedzie spokoj, pamietam lata 60 ,kiedy z rodzicami jechalismy Syrena nad morze, to przecietnie szybkosc by la ok 60 km /h i bylo ok, to co jest dzis to paranoja, czym Swiat oszalal,zupelnie siliniki majacoraz wieksza moc i sa coraz wieksze ograniczenia, porozumiec sie z producentami zrobic ograniczenie fabryczne do 60 km na godz i bedzie spokoj, pamietam lata 60 ,kiedy z rodzicami jechalismy Syrena nad morze, to przecietnie szybkosc by la ok 60 km /h i bylo ok, to co jest dzis to paranoja, czym bardziej chore panstwo tym wieksze zakazy nakazy, kary itp, nic nie wlaczy myslenia, zawsze beda glupki pedzace 100km przez teen zabudowany bo debil zawsze/bedzie debilem.
~Balsam
Do 50 lat życia prawo jazdy powinno być wydawane z ograniczeniem do 50 roku życia, chyba ,że osoba kierująca ma ograniczenia. Po 50 do 65 prawo jazdy powinno być ważne 5 lat i przedłużone po przejściu badań lekarskich i dopuszczeniu przez lekarza od 65 lat takie badania powinny być wymagane co dwa lata.
~tt
Balsam, ja bym poszedl jeszcze dalej ,po 50 roku zabieral bym prawo jazdy a co po cholere takie staruchy maja jezdzic, a dawal bym juz prawko w przedszkolu, pomysl i zobacz statyski w jakim wieku jest kierowaca ktory statystcznie najwiecej robi wykroczen, badania swoja droga ale np po 70 roku zycia

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki