REKLAMA

Oszustwo "na ZUS". 85-latka straciła ponad 20 tys. zł

2021-04-16 08:50
publikacja
2021-04-16 08:50
fot. Marcin Smoliński / Shutterstock

Ponad 20 tys. zł straciła 85-latka z Koszalina, która wpuściła do mieszkania oszustki podające się za pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – poinformowała w piątek oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec.

Do oszustwa i kradzieży doszło w czwartek w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie).

Z relacji 85-letniej pokrzywdzonej wynika, że wpuściła do mieszkania dwie kobiety, podające się za pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

"Kobiety poinformowały seniorkę, że przeprowadzą badanie jej ogólnego stanu zdrowia oraz zmierzą jej ciśnienie. W trakcie, gdy jedna z kobiet odwracała uwagę 85-latki, druga przeszukiwała szafkę, z której ukradła seniorce 20 tysięcy złotych" – podała kom. Kosiec.

Podkreśliła, że koszalińska policja apeluje, szczególnie do osób samotnych i starszych, o ostrożność, niewpuszczanie do domu obcych, niepowierzanie im swoich pieniędzy, nieprzekazywanie informacji o swoim stanie majątkowym oraz o nietrzymanie dużej gotówki w miejscu zamieszkania.

"Apelujemy do rodzin i bliskich osób starszych – zadbajcie państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści" – powiedziała kom. Kosiec, podając przy tym numer alarmowy 112, pod który zaleca się dzwonić w przypadku podejrzenia próby oszustwa.

/ Bankier.pl

autorka: Inga Domurat

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki