REKLAMA

Oszuści proponują "badania na smog"

2018-01-23 08:15
publikacja
2018-01-23 08:15

Temat smogu nie traci na popularności. Postanowili wykorzystać ten fakt oszuści, którzy proponują darmowe „badania na smog”, a następnie skłaniają do zakupu drogich środków, które mają być rzekomo lekarstwem na zanieczyszczenie organizmu.

Jak donosi „Fakt”, jedna z katowickich firm znalazła sposób na szybki zarobek. Zaprasza ludzi na bezpłatne badania zanieczyszczenia organizmu, a następnie namawia na zakup drogich specyfików. Lekarze zapytani o opinię, przestrzegają przed gabinetami tego typu, twierdząc, że „specjaliści” to najczęściej firmy prowadzące działalność gospodarczą, a nie medyczną, którzy nie mają uprawnień do leczenia pacjentów.

Oszuści proponują "badania na smog" / thetaXstock

Takie ogłoszenia można znaleźć najczęściej w mediach społecznościowych. Na chwilę obecną proceder ma miejsce w Katowicach, ale biorąc pod uwagę pomysłowość oszustów, podobne metody niebawem mogą pojawić się w innych miastach.

„Fakt” dotarł do jednej z osób, która skuszona reklamą udała się na bezpłatne „badania na smog”. Jak twierdzi, została poddana bliżej nieokreślonym badaniom, których wyniki wskazywał na zagrzybienie organizmu, obecność pasożytów, a nawet nadwagę. W leczeniu miały pomóc kolejne wizyty, których koszt "w promocji" wynosił 180 zł oraz drogie lekarstwa niewiadomego pochodzenia.

Oczywiste jest, że chodzi o wyłudzenie pieniędzy. Dlatego przed wizytą w podobnej firmie warto dokładnie ją sprawdzić. Pamiętajmy również, że chwytliwe hasła reklamowe to tylko trik marketingowy. Natomiast osoba, która planuje przeprowadzić kontrolne badania, powinna zrobić je w medycznym laboratorium diagnostycznym, a nie w przypadkowym miejscu.

KR

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Smog

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki