REKLAMA

Oszuści nadal naciągają na PIT-y

2019-06-24 09:09
publikacja
2019-06-24 09:09

Oszuści tym razem łowią na fałszywe maile od Ministerstwa Finansów. W nich czytamy o tym, że należy dostarczyć zeznanie podatkowe za 2018 rok, a dokument z przykładem rozliczenia "ministerstwo" rzekomo załączyło do wiadomości mailowej. Resort finansów ostrzega podatników. 

fot. Serhii Lohvyniuk / / YAY Foto

"Fałszywe wiadomości służą wyłudzeniu informacji i nie pochodzą z Ministerstwa Finansów, ani z Krajowej Administracji Skarbowej. Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem" podaje resort finansów na swojej stronie internetowej. 

Ministerstwo apeluje również o nieotwieranie linków i załączników z wiadomości od nieznanych nadawców oraz o weryfikację adresu nadawcy pod kątem zgodności z domeną mf.gov.pl. 

Resort podał również przykład takiej wiadomości e-mailowej:

"Czesc, Martwisz sie o Federalna Sluzbe Podatkowa!


Przypominamy, ze musisz dostarczyc nam zeznanie podatkowe na 2018 r.W deklaracji nalezy okreslic wynagrodzenie za 2018 r., A takze obliczyc procent placenia podatkow.


Dokument z przykladowa deklaracja znajdziesz w zalaczonych plikach do tego listu. Oczekujemy odpowiedzi od Ciebie w ciagu 72 godzin.Mozesz rowniez znalezc informacje kontaktowe do kontaktu z nami w dokumencie.


Jesli nie otrzymamy odpowiedzi od Ciebie w ciagu 72 godzin, bedziemy zmuszeni skierowac sprawe do sadu w celu dalszego postepowania.


Haslo do osobistego dokumentu  pass061919


Ministerstwo Finansow 2019 www.gov.pl/web/finanse" 

WS

Źródło:
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2018

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki