Oszuści mają nową metodę: „na kuriera”

Odbieranie paczki może słono kosztować. Oszuści znaleźli właśnie nową metodę na wyłudzenie pieniędzy, czyli „na kuriera”.

Jak to działa? - Pod pozorem doręczania przesyłki kurierskiej oszuści próbują podsunąć do podpisania nie tylko dokument kwitujący odbiór, ale także inny dokument. Ten druk zobowiązuje osobę, która go podpisała, do płatności – wyjaśnia newsrm.tv Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Policja apeluje – warto zwracać uwagę na to co się podpisuje. Każdy dokument trzeba dokładnie przeczytać i szczególnie zwrócić uwagę na to co zostało napisane drobnym drukiem. Oszuści podszywający się pod kurierów niekiedy żerują na naiwności innych.


Źródło: Newsrm.tv

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~kam

ehehehe masakra jakas. To pokazuje, ze wszyscy o podatkach, JOW'ach itp... a w naszym Państwie jakby wymiar sprawiedliwosci dzialal szybko to by bylo duzo lepiej..!!

! Odpowiedz
0 32 ~endi

Ciężko jest przeczytać to co jest napisane drobnym drukiem jeśli jest ciemno na klatce schodowej , a osoba podpisująca niedowidzi . Tu powinno zadziałać prawo i wszelkie wyłudzone w ten sposób podpisy interpretować na korzyść ofiary , równolegle do tego powinny być surowe kary dla tego typy oszustów - jeden wyłudzony podpis - 10 lat bezwzględnego więzienia plus nawiązka dla pokrzywdzonego w wysokości 2-u krotnej wyłudzonej kwoty w myśl starego przysłowia - chytry dwa razy traci

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~Rhrhdhdjjdjdjdje

Pod warunkiem że służby nie biorą w tym udziału :) bo jak tak to ręką rękę myję

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne