REKLAMA
RPP

Oszuści informują o rzekomym blokowaniu kont klientów ING. NASK ostrzega

2022-11-29 10:59
publikacja
2022-11-29 10:59

Zespół CSIRT NASK zaobserwował wzmożoną kampanię przeciwko klientom banku ING - poinformowała we wtorek Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Dodano, że klienci ING otrzymują wiadomości od nadawców, którzy – podszywając się pod ten bank – informują o zablokowaniu konta.

Oszuści informują o rzekomym blokowaniu kont klientów ING. NASK ostrzega
Oszuści informują o rzekomym blokowaniu kont klientów ING. NASK ostrzega
fot. MDart10 / / Shutterstock

Eksperci CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformowali, że ich zespół zaobserwował wzmożoną kampanię przeciwko klientom banku ING.

"Otrzymują oni wiadomości od nadawców, którzy – podszywając się pod ten bank – informują o zablokowaniu konta. Powodem rzekomej blokady konta jest brak aplikacji bezpieczeństwa. Przestępcy kierują następnie na specjalnie przygotowaną stronę, która służy do wyłudzania danych do logowania na konto" - poinformowano.

NASK zwróciła uwagę, że w innym wariancie tego ataku oszuści namawiają do zainstalowania na telefonie szkodliwej aplikacji, która również wykrada dane uwierzytelniające.

Sieć pokazała jedną z wiadomości oszustów podszywających się pod ING, w której napisano: "Drogi Kliencie, zauważyliśmy, że nie zainstalowałeś jeszcze naszej aplikacji zabezpieczającej na naszym smartfonie. W związku z tym Twoje konto zostało zablokowane. Aby je odblokować, proszę wykonać wszystkie niezbędne kroki. Po ich zakończeniu wszystkie blokady zostaną ponownie zniesione" - napisali oszuści.

Kliknij, aby zgłosić (Bankier.pl)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
adam.1983
"nie zainstalowałeś jeszcze naszej aplikacji zabezpieczającej na naszym smartfonie."

Na swoich smartfonach niech sami sobie zainstalują :P
Widać że niewłaściwie przetłumaczone
marekturczyniak
cytat jest sfałszowany. W oryginale, przynajmniej w moim przypadku, wiadomość nie ma ogonków przy litrach, które powinny je mieć.

Powiązane: Alert

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki