REKLAMA

Oszczędzasz? Weź przykład z menedżerów

2011-10-28 06:22
publikacja
2011-10-28 06:22
Nieruchomości, lokata bankowa, fundusze i akcje. O inwestycjach praktyków biznesu czytamy w "Pulsie Biznesu".

Gazeta dodaje, że polscy menedżerowie świadomie oszczędzają i inwestują. Najczęściej też sami podejmują decyzję, w co ulokować pieniądze. Ich portfel wynosi najczęściej od 100 do 500 tysięcy złotych. Z badania "Pulsu Biznesu" na temat postaw wobec inwestowania wynika, że w portfelach polskich menedżerów najwięcej znajduje się nieruchomości, a w drugiej kolejności lokat bankowych. Stanowią one odpowiednio 62 i 59 procent aktywów.

Prawie połowa menedżerów wykupiła jednostki uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym,a 45 procent inwestuje w akcje spółek giełdowych. 13 procent uczestników badania inwestuje w złoto, w 12 procentach przedmiotem inwestycji jest euro, a w 7 dolar.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Puls Biznesu"/kl/kry
Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~KasjaK
A kto to sa "menedzerowie"?
~magmac
Dnia 2011-10-28 o godz. 08:37 ~john napisał(a):
> nieruchomości 62% aktywów, lokaty 59% aktywów, to razem
> więcej niż 100%, czyżby to było na kredyt?

62% posiada nieruchomości i 59% posiada aktywa. Jedno nie wyklucza drugiego, można mieć to i to ;)
~kart
Do Panów Seth i Magmac. Pan John słusznie zwrócił uwagę na treść artykułu. Teraz zacytuję fragment: "w portfelach polskich menedżerów najwięcej znajduje się nieruchomości, a w drugiej kolejności lokat bankowych. Stanowią one odpowiednio 62 i 59 procent aktywów." Tu nie ma mowy o tym, że jest to 62% polskich Do Panów Seth i Magmac. Pan John słusznie zwrócił uwagę na treść artykułu. Teraz zacytuję fragment: "w portfelach polskich menedżerów najwięcej znajduje się nieruchomości, a w drugiej kolejności lokat bankowych. Stanowią one odpowiednio 62 i 59 procent aktywów." Tu nie ma mowy o tym, że jest to 62% polskich menedżerów posiada nieruchomości i 59% polskich menedżerów posiada lokaty, lecz że nieruchomości STANOWIĄ 62% aktywów, a lokaty STANOWIĄ 59% aktywów należących do menedżerów. Czyli - jakby nie patrzeć - wartość aktywów polskich menedżerów sięga co najmniej 121% (62% + 59%) wartości aktywów polskich menedżerów ;)))))
~seth odpowiada ~kart
;-) pozdrawiam
~john
nieruchomości 62% aktywów, lokaty 59% aktywów, to razem więcej niż 100%, czyżby to było na kredyt?

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki