REKLAMA

Ostatni moment na złożenie wniosku o "Dobry start"

2021-11-29 06:13
publikacja
2021-11-29 06:13
Ostatni moment na złożenie wniosku o "Dobry start"
Ostatni moment na złożenie wniosku o "Dobry start"
fot. Qilin's prance Filmmaker / / Shutterstock

Tylko do końca listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu "Dobry start". Weryfikacja wniosków oraz wypłata świadczenia odbywa się niemal w 100 proc. automatycznie. W tym roku wypłacono już prawie 4,28 mln świadczeń na łączną kwotę 1,28 mld zł.

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł z programu "Dobry start". W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu [email protected]

Świadczenie z programu "Dobry start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Z danych przekazanych PAP przez Ministerstwo Rodziny wynika, że do piątku ZUS przyznał wyprawki dla 4,36 mln uczniów. Wypłacono już 4,28 mln świadczeń o łącznej kwocie 1,28 mld zł.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry start" (także przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected]), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Świadczenie z programu jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.(PAP)

Autorki: Karolina Kropiwiec, Olga Zakolska

kkr/ ozk/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Dobry start - 300 zł na wyprawkę szkolną

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki