REKLAMA
Początek gorący, a to dopiero rozgrzewka! Ruszyły Wakacje na giełdzie

    Ostatni miesiąc papierowej opłaty sądowej

    2018-06-04 02:01
    publikacja
    2018-06-04 02:01

    Od 1 lipca 2018 r. znaki opłaty sądowej będą wyłącznie w formie elektronicznej - podaje w poniedziałek"Rzeczpospolita".

    fot. Marek Wiśniewski / / Reuters

    Na początku wakacji, w myśl 12 rozporządzenia o opłacie sądowej w sprawach cywilnych, podpisanego przez ministra sprawiedliwości jeszcze w 2016 r., znika możliwość dokonywania opłat sądowych papierowymi znakami sądowymi. Nie będzie kontynuowana ich sprzedaż, jak również nie będzie możliwy zwrot uprzednio nabytych i odzyskanie gotówki za niewykorzystane znaki. Po 30 czerwca papierowe znaki opłaty sądowej będą honorowane wyjątkowo, np. jeśli pismo opłacone w ten sposób zostanie nadane pocztą najpóźniej 30 czerwca 2018 r.

    Elektroniczne znaki, które można kupić już teraz na stronie www.oplaty.ms.gov.pl, obok tradycyjnych elementów jak godło Rzeczypospolitej Polskiej, napisów "Ministerstwo Sprawiedliwości" i "Znak opłaty sądowej" oraz nominału w złotych polskich, mają formę kody kreskowego i kodu numerycznego składającego się z 14 cyfr. Odpowiada on zapisowi w bazie danych systemu e-Płatności. Znak może mieć dowolny nominał.

    Elektroniczne znaki mogą być wydrukowane i przesłane do sądu wraz z pismem podlegającym opłacie. Zakupione w kasie sądu wydawane będą na etykiecie samoprzylepnej.(PAP)

    zjt/ agz/

    Źródło:PAP
    Tematy
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    fakpejsy
    Jeszcze wam ta elektronika bokiem wyjdzie.

    Powiązane:

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki