REKLAMA
TYLKO U NAS

Orlen chce na przełomie X/XI wypracować z doradcą wizję rozwoju Energi

2025-08-21 11:52
publikacja
2025-08-21 11:52

Zarząd Orlenu chce na przełomie października i listopada 2025 roku wypracować wspólnie z doradcą wizję rozwoju grupy Energa, aby następnie przedstawić ją interesariuszom i lokalnemu środowisku gdańskiej spółki energetycznej - poinformował prezes Orlenu Ireneusz Fąfara.

Orlen chce na przełomie X/XI wypracować z doradcą wizję rozwoju Energi
Orlen chce na przełomie X/XI wypracować z doradcą wizję rozwoju Energi
/ FORUM

"Naszym celem strategicznym, o którym mówimy od dawna, jest to, żeby Energa była najsilniejszą grupą energetyczną w Polsce. Jak do tego dojść - niezależnie od tego, że mamy swoją wizję, chcieliśmy, żeby ona zderzyła się z kompetencją i doświadczeniem firm, które się zajmują tym na świecie" - powiedział prezes Fąfara podczas czwartkowej konferencji prasowej Orlenu.

"Dlatego wystąpiliśmy na rynku do trzech renomowanych firm i zdecydowaliśmy się na wybór jednej. Decyzja zarządu będzie zatwierdzana przez radę nadzorczą na najbliższym posiedzeniu w przyszłym tygodniu i wówczas przystąpimy do prac" - dodał.

Prezes Orlenu poinformował, że prace z doradcą mają potrwać około 8 tygodni.

"Na przełomie października i listopada powinniśmy mieć wizję. Chcemy zrobić to bardzo szeroko i wspólnie z doradcą rozpatrzeć wszystkie możliwe opcje po to, aby rozmawiać z interesariuszami Energi i lokalnego środowiska i przedstawić możliwości biznesowe, jakie wynikają z synergii albo braku synergii pomiędzy Orlenem a Energą" - powiedział Ireneusz Fąfara.

Orlen ma nieco ponad 90 proc. akcji Energi. (PAP Biznes)

pr/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż konto osobiste w apce Moje ING i zgarnij do 600 zł w promocjach od ING
Załóż konto osobiste w apce Moje ING i zgarnij do 600 zł w promocjach od ING

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: pknorlen

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki