REKLAMA

Orlen Pay nie działa z niektórymi kartami. Jest na to sposób

2021-02-12 11:10
publikacja
2021-02-12 11:10
fot. Karolis Kavolelis / Shutterstock

Orlen informuje użytkowników aplikacji Orlen Pay o tymczasowych problemach z autoryzacją transakcji kartowych. Skutkują one odrzuceniem operacji. Firma podpowiada rozwiązanie.

Od początku tego roku obowiązują nowe zasady realizacji zdalnych płatności kartami. To efekt zmian w prawie wynikających ze wdrożenia dyrektywy PSD2. Dostawcy usług płatniczych i akceptujący płatności w sieci muszą być gotowi do stosowania tzw. silnego uwierzytelnienia w transakcjach e-commerce. Polega ono np. na konieczności potwierdzania jednorazowym hasłem SMS lub autoryzacją mobilną operacji.

„W efekcie tych zmian, dochodzi do jednostkowych zakłóceń w realizacji transakcji pomiędzy niektórymi bankami a częścią rozwiązań płatniczych jak np. Orlen Pay” – informuje Orlen w wiadomości trafiającej na skrzynki mailowe użytkowników. „Problem zostanie rozwiązany w ciągu kilku najbliższych tygodni. Do tego czasu, zachęcamy do realizowania płatności Orlen Pay, przez wspomniane, alternatywne metody płatnicze, które działają bez zmian i nie wymagają dodatkowego uwierzytelnienia” – wskazano w informacji.

/ Orlen

Firma zachęca do korzystania z innych źródeł finansowania transakcji – Apple Pay, Google Pay lub BLIK. W tym celu należy po zeskanowaniu kodu QR z dystrybutora wybrać z listy w aplikacji inną niż karta metodę płatniczą.

MK

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (4)

dodaj komentarz
wincenty2
Nie korzystam z usług Orlenu bo to nie firma komercyjna a polityczna realizująca politykę pisu i biorąca udział w likwidacji demokracji w Polsce.
gordon-gekko
aplikacja jest slaba, pamietam jeszcze niedawno ( i pewnie jest tak nadal) nie dalo sie dodac karty akcjonariusza "Orlen w Portfelu". Trzeba placic przy kasie, a tam znajduje nieprzeszkolony personel ktory nawet nie wie co to jest za karta i niemal za kazdym razem pyskuja ze numery rejestracyjne nie pasuja im do karty orlen aplikacja jest slaba, pamietam jeszcze niedawno ( i pewnie jest tak nadal) nie dalo sie dodac karty akcjonariusza "Orlen w Portfelu". Trzeba placic przy kasie, a tam znajduje nieprzeszkolony personel ktory nawet nie wie co to jest za karta i niemal za kazdym razem pyskuja ze numery rejestracyjne nie pasuja im do karty orlen w portfelu, tylko ze karta ta nie ma z nimi nic wspolnego!dramat!
To tak dbacie o akcjonariuszy prawda? Dywidenda rowniez obcieta, moze wroci do normalnlosci a moze nie.

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki